Votvírák nabídne i letos celou řadu novinek

  • Votvírák nabídne i letos celou řadu novinek Fotogalerie (25)
    • 11.05.2012
    • Tisk

    15. června v odpoledních hodinách se otevřou brány festivalového areálu na letišti Boží Dar …

    Sdílejte článek:

15. června v odpoledních hodinách se otevřou brány festivalového areálu na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích a začne tak už šestý ročník dvoudenního multižánrového festivalu Votvírák.

Zaměření na českou a slovenskou hudební scénu a žánrově hlavně na oblast rocku, popu a hip hopu zůstává zachováno. Kromě osvědčených stálic se představí také několik nových jmen, která si možnost vystoupení na festivalu musela vybojovat u fanoušků v soutěži Votvírák Talent.

Páteční hudební program je zaměřený hlavně na klasické festivalové publikum. Každé pódium se věnuje, jak jsou návštěvníci zvyklí, převážně tomu svému žánru.

Oproti loňskému roku navíc přibylo další, nazvané podle nového partnera HelpMusic stage. Patřit bude hlavně mladým kapelám a menšinovým žánrům.

V pátek se na Votvíráku představí třeba Mandrage, Mňága a Ždorp, Mig 21, Sto zvířat, UDG, Tleskač a vůbec poprvé také Václav Neckář.

Rock a punk budou znít festivalovým areálem opravdu naplno.

Letos „třicetiletou“ skupinu Arakain na podiu postupně vystřídají Harlej, Škwor, NVÚ, Doga nebo Alkehol. Těšit se můžeme taky na Desmod nebo Blue Effect.

Hip hop stage rádia Spin nabídne projekt Livě band. Tato kapela doprovodí hned šestici vystupujících – Majka Spirita, Prago Union, Moju Reč, Vec, Mc Geye a Champion Sound.

Přípravu kapely na takto náročný projekt můžete průběžně sledovat na festivalovém webu.

Na HelpMusic stage ve festivalovém stanu se objeví tradiční účastník Bára Zemanová nebo kapela Volant. Po koncertech volně naváže rockotéka rádia Hey, kterou ukončí až svítání.

V sobotu bude Votvírák opravdu rozmanitý, na své si přijdou i hudební pamětníci nebo fanoušci české hudby, kteří na festivaly běžně nejezdí.

Na Centrální stage vystoupí v jubilejní padesáté sezóně nestárnoucí Petr Janda se skupinou Olympic.

Chinaski zahrají setlist sestavený v hlasování fanoušků exkluzivně pro Votvírák 2012.

Nový projekt představí Lešek Semelka.

Mladší generaci budou reprezentovat Charlie Straight a Goodfellas.

I rocková stage bude ve znamení „souboje generací“.

Ine Kafe, Rybičky 48 nebo třeba skupina Segment se vystřídají s legendárním Visacím zámkem či skupinou Citron.

A ve festivalovém nonstop stanu se představí Xindl X, Petr Bende a řada dalších.

Hip hop stage rádia Spin nabídne v sobotu velký návrat Lipa, dále BonuseSodomu Gomoru, která měla na loňském Votvíráku u publika obrovský úspěch.

Spolu s nimi se v sobotním programu představí i Oliver Lowe, Strapo a Tafrob. Po vystoupení Gramo Rokkaz přijde na řadu projekt Ty nikdy label showcase a taky Ektor.

K dobré náladě návštěvníků festivalu každoročně přispívá rozmanitý sortiment občerstvení.

Pro letošní rok organizátoři opět obohatili nabídku. Premiéru na Votvíráku bude mít firma KFC, pivo z Plzně se bude nabízet včetně všech novinek (tedy i piva s netradičními příchutěmi nebo Frisca), na krásné bary a kavárny s vynikající kávou hodlá lákat společnost Coffee&Co.

V historicky největším festivalovém stanovém městečku, za jehož služby se letos neplatí, bude každé ráno v prodeji čerstvá snídaně.

Tradiční pouťové atrakce a adrenalinové campy letos doplní i opravdové sportovní klání. V rámci festivalu se totiž uskuteční taky paintbalový turnaj.

V rámci akce Čistý festival, která je tradičně realizována ve spolupráci se společností Mamiart, bude rozšířen počet míst vhodných k třídění odpadu.

www.votvirak.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.