Organizátoři zlevňují vstupenky na koncert The Mission

Bývalí členové The Sisters Of Mercy Wayne Hussey, Simon Hinkler a Craig Adams, tedy The Mission, zavítají v původní sestavě v rámci 25. výročí vzniku kapely už za měsíc do Prahy. 7. června zahrají v Paláci Akropolis.

„Vzhledem k ekonomické krizi, stálému zdražování a skutečnosti, že se lidem na kulturu dostává stále méně peněz, jsme se s managementem skupiny The Mission domluvili na zlevnění vstupného," oznámil pořadatel Borek Jiřík.

Ode dneška (čtvrtek 10. května) tak budou lístky na pražský koncert k dostání za 650 korun.

Těm, kteří si vstupenky koupili za původní cenu 890 korun, bude rozdíl (240 korun), vrácen v den koncertu na pokladně v Paláci Akropolis.

Skupinu The Mission, která patří k nejvýznamnějším představitelům gothic rocku, založilo v roce 1986 už zmíněné trio Hussey, Hinkler, Adams, bývalí členové The Sisters Of Mercy.

Za dosavadní kariéru, kterou několikrát přerušily personální změny nebo touha hyperproduktivního Husseyho po vlastních projektech, vydali jedenáct studiových alb.

Řada z nich se výrazně zapsala do rockové historie.

Zmiňme např. Carved In Sand (1990), Masque (1992) a Neverland (1996) z doby, kdy The Mission asi nejvíc zasáhli české publikum.

Odehráli stovky koncertů skoro po celém světě, vystupovali s The Cult, The CureU2 a v 90. letech patřili k hlavním lákadlům největších evropských festivalů.

Husseyho závislost na The Mission byla naštěstí vždycky tak silná, že opakovaně podněcoval své kolegy k reunionu.

Z jejich zatím posledního návratu na scénu vzešlo album Dum Dum Bullet (2010).

www.palacakropolis.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.