Lenka Nová už dnes v Praze pokřtí novou sólovku

  • Lenka Nová už dnes v Praze pokřtí novou sólovku Fotogalerie (8)
    • 09.05.2012
    • Tisk

    Zpěvačka Lenka Nová dříve známá z kapely Laura a její tygři nebo ze současných projektů …

    Sdílejte článek:

Zpěvačka Lenka Nová dříve známá z kapely Laura a její tygři nebo ze současných projektů Michala Horáčka „Ohrožený druh“ a „Kudykam“ vydala na začátku května po osmi letech nové sólové album „Psí hodina“.

Křest proběhne už dnes tj 9. května v pražském Jazz Docku.

„Deska zrála dlouho. Nic, s čím jsme nebyli stoprocentně spokojeni, jsme nepustili dál. Na rozdíl od prvního alba, kde jsme se zcela záměrně žánrové rozkročili, jsme se nyní snažili najít zcela typický zvuk a náladu,“ říká Lenka Nová.

Výběrem z několika desítek demosnímků prošlo deset skladeb.

„Jsou to obyčejné písničky, které jsme oblékli do hezkých zvuků, a to nejen akustických nástrojů. Společným tématem jsou příběhy o různých fázích ženského života – zamilovanosti, manželství, milencích, mateřské lásce, věrnosti, oddanosti, sebelítosti, zaslepenosti, samotě či přátelství,“ doplňuje.

Na desce se podle Lenky Nové sešel její tým snů.

Zásadním člověkem je manžel Michal Pelant. Kromě toho, že je výborný kytarista (hraje s Davidem Kollerem), napsal většinu písniček a všechny z velké části zaranžoval.

Jednu složil taky právě David Koller.

Album dále nahráli samí špičkoví hudebníci: Jakub Vejnar – basa, Roman Vícha – bicí, Beata Hlavenková – klavír, aranže, jiné zvuky, Michal Nejtek – klavír, klávesy, Martin Lehký – kontrabas, Lukáš Pavlík – bicí, Víťa Halška – perkuse, Luboš Novotný – dobro, Radek Němec – trubka, Honza Šatra – trombon, Radek Kašpar – saxofon a Petr Vošta – banjo.

Dalším zásadním mužem je Lukáš Pavlásek, který napsal většinu textů.

„Je známý z pořadu Na Stojáka. Asi málokdo by čekal, že kromě třeskuté srandy dokáže napsat citlivý text. Vždycky obdivuju, když muž dokáže prostřednictvím textu opsat pohyby a pochyby ženské duše, a on to umí,“ říká Lenka Nová.

Po jednom textu napsali Ivan Hlas a Tomáš Roreček.

„Oproti první desce jsem tentokrát zabodovala pouze s jediným textem – ukolébavkou ´Padají hvězdy´,“ přiznává zpěvačka.

S myšlenkou pojmenovat desku Psí hodina přišel světový reklamní režisér Martin Krejčí, který stojí za celou výtvarnou koncepcí nahrávky.

„Od začátku se mi název líbil. Psí hodina pro mě znamená určitý čas, který přináší nevratnou změnu, která ovlivní váš zbytek života. Sama jsem si takovými zvraty prošla, a tak je toto téma pro mě aktuální a silné,“ vysvětluje Lenka Nová.

Nápad natočit další sólovou desku totiž přišel během jejího těhotenství, které bylo rizikové.

Martin Krejčí přizval ke spolupráci na bookletu další zajímavé osobnosti: kameramana Štěpána Kučeru, který nafotil fotky do bookletu, a módní návrhářku Hanu Zárubovou (v jejích modelech se Lenka objeví nejen na obalu, ale i na koncertech).

www.lenkanova.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.