Divadelní Colours s Hrzánovou, Polívkovou nebo SKUTR

  • Divadelní Colours s Hrzánovou, Polívkovou nebo SKUTR
    • 04.05.2012
    • Tisk

    Na festivalu Colours of Ostrava, který se letos v termínu od 12. do 15. července koná v novém …

    Sdílejte článek:

Na festivalu Colours of Ostrava, který se letos v termínu od 12. do 15. července koná v novém areálu v Dolní oblasti Vítkovic, vystoupí nejen řada zahraničních a domácích kapel, ale také plejáda divadelních spolků.

Připravené jsou i workshopy, projekce filmů nebo diskuse.

„Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme pro řadu z těchto aktivit museli využít i místa mimo festivalový areál v centru Ostravy, letos se vše díky mnoha zajímavým a unikátním budovám a zákoutím odehraje v rámci jednoho areálu,“ podotýká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

„Jako první z bohaté nabídky můžeme prozradit divadelní program, který je již kompletně potvrzen,“ dodává.

„Letošní nabídka divadel je opět žánrově velmi široká – od hereckého koncertu Barbory Hrzánové přes současný tanec, improvizaci, loutkové divadlo až po pohádky pro děti,“ uvádí dramaturg divadelní scény Jiří Moravčík.

Představení se odehrají v novém areálu na dvou místech.

„Technicky náročnější v sále Plynojemu, komornější pak v jedné z budov dolu Hlubina,“ upřesňuje Moravčík.

Návštěvníci letošních Colours of Ostrava tak uvidí představení Muži režisérky Adély Laštovkové Stodolové a režijní dvojice SKUTR, syrové a živočišné představení současného tance Brut našeho předního souboru NANOHACH.

Nebude chybět třeba ani společné představení herečky Anny Polívkové a tanečního souboru VerTeDance nazvané Případy Dr. Toureta, dále držitelka Thálie, herečka Barbora Hrzánová v kultovní inscenaci Hrdý Budžes.

Festival Colours of Ostrava letos nabídne nejsilnější program v historii.

Mezi hlavní headlinery patří Björk, Alanis Morissette, Bobby McFerrin, The Flaming Lips, Antony and the JohnsonsJanáčkovou filharmonií Ostrava, Kronos Quartet, Rufus Wainwright a další.

Festival nabídne během čtyř festivalových dní na deseti scénách přes 150 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů nebo divadel včetně největších hvězd světové hudby.

Profily všech zahraničních i českých kapel a veškeré potřebné informace najdete na oficiálních stránkách festivalu.

www.colours.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.