Michal Prokop a Framus Five společně s November 2nd

  • Michal Prokop a Framus Five společně s November 2nd Fotogalerie (5)
    • 01.05.2012
    • Tisk

    Michal Prokop, který v těchto dnech natáčí po šesti letech nové album, vystoupí s kapelou Framus …

    Sdílejte článek:

Michal Prokop, který v těchto dnech natáčí po šesti letech nové album, vystoupí s kapelou Framus Five 15. května v pražském Paláci Akropolis a to společně s kapelou November 2nd.

Framus Five tvoří Pavel Razím na bicí, Zdeněk Wimpy Tichota na baskytaru, Jan Kolář na klávesy, Jirka Šíma na saxofony, Roman Bobick Kubát na trubku a dvě instrumentální hvězdy – kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý.

Na připravovaném albu bude osm skladeb přímo z dílny Michala Prokopa, tři od Petra Skoumala, jedna nebo dvě od Jana Hrubého a jedna až dvě od Luboše Andršta.

„Definitivní výběr učiním, až budou nahrávky hotové, třeba něco i zbude,“ řekl k finální podobě desky Michal Prokop.

Základní představa, se kterou jdou Michal Prokop a Framus Five do studia, vychází z demosnímků, které natočil v domácím studiu, ovšem už na zkouškách dochází k různým změnám a úpravám.

Mnohé ještě postupně vzniká a dotváří se ve studiích, hodně se určitě změní taky poté, co se ve studiu Sono nahrají základy.

Koncert 15. května v Paláci Akropolis odstartuje kapela November 2nd, ve které kromě zpěvačky Saši Langošové, neteře někdejšího porevolučního ministra vnitra Jána Langoše, hrají další ostřílení muzikanti…

… legendární baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, kytarista Roman Helcl (Anna K.), pedalsteel kytarista David Babka (Aneta Langerová, Plees The Trees) a bubeník Martin Vajgl (Wanastovi Vjecy, Čechomor, …).

Jejich nová deska Night Walk with Me je jedním z nejambicióz­nějších projektů na domácí scéně. S nahrávkou totiž pomáhala slavná písničkářka Suzanne Vega.

Finální mix měl na její doporučení na starost Tchad Blake, zkušený producent a několikanásobný držitel ceny Grammy.

Přestože má deska díky němu plastický, plný a barevný zvuk, důležitější jsou silné písničky. Všechny je napsala už zmíněná zpěvačka November 2nd.

Vstupenky je možné pořídit v předprodeji v kavárně Paláce Akropolis a v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 280 korun, na místě v den koncertu za 350 korun.

www.palacakropolis.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.