Electro-swingový Parov Stelar vydává nové dvojalbum

  • Electro-swingový Parov Stelar vydává nové dvojalbum
    • 27.04.2012
    • Tisk

    Rakouský muzikant a producent Parov Stelar vydává nové dvojalbum The Princess, které …

    Sdílejte článek:

Rakouský muzikant a producent Parov Stelar vydává nové dvojalbum The Princess, které letos představí taky na festivalu Colours of Ostrava. V pořadí už páté, dlouho očekávané album dokazuje, že si DJ Marcus Füreder z rakouského Linze drží čelní pozici na elektro-swingové scéně.

A to hlavně díky vlastnímu velmi tanečnímu a snadno rozpoznatelnému stylu, tvrdé práci a neúnavnému koncertování v posledních deseti letech.

Na trailer k turné se podívejte

.

Parov Stelar si během minulé dekády vybudoval slušnou fanouškovskou základnu v Evropě i v Severní Americe.

Většinu nových skladeb najdete na prvním CD dvojalba.

Nesou se ve vysoce emotivním a vzpomínkovém duchu. Singlová skladba „You Got Me There“ a zahajovací „Milla's Dream“, kterou Parov Stelar nahrál během posledního koncertního turné na podzim loňského roku – někde mezi zákulisím koncertu a autobusem – jsou zvukově stejně kvalitní.

Album dále obsahuje třeba soul-popovou hymnu „Nobody's Fool“, kterou nazpívala Cleo Panther.

Druhé CD tvoří několik dosud nevydaných skladeb nebo písní, které byly k mání jenom na vinylu, záznamy z koncertů Parov Stelar Band a Parov Stelar tria.

Místo prvního singlu zaujala hypnoticky groteskní píseň „Booty Swing“, která už dokázala v Americe vyvolat značný ohlas.

A samozřejmě už dříve avizovaný singl „Jimmy's Gang“, ve kterém Parov Stelar umně propojuje jazz se syrově energickým zvukem new rave. Vzniká tak jasně melodický a progresivní zvuk, který dokáže posluchače vždy něčím novým překvapit.

Na konci března se vydal Parov Stelar Band na dlouhé, teď už skoro vyprodané turné, během kterého 15. července zavítá na festival Colours of Ostrava.

Ten proběhne od 12. do 15. července 2012 v ostravském areálu Dolní oblasti Vítkovice a nabídne nejsilnější program v historii.

www.colours.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze