Znáte je? Nevadí! Poznejte Rag Doll

  • Znáte je? Nevadí! Poznejte Rag Doll Fotogalerie (7)
    • 01.02.2007
    • Tisk

    Počátky kapely spadají do listopadu roku 1997, kdy se sešli její dva zakládající členové Martin Wilczek a Jakub Hanus. Kompletní, tehdy čtyřčlenná sestava Rag Doll vznikla na konci listopadu roku 1998, poté co se připojili Michal Dub a Karel Kaspar. V listopadu 1999 z ní odešel jeden z jejích zakládajících členů, kytarista Jakub Hanus. Dnešní Rag Doll tedy tvoří Martin Wilczek (kytara, zpěv), Michal Dub (basa) a Karel Kaspar (bicí).

    Sdílejte článek:

Spojeni různorodostí
Každý člen kapely pochází odjinud, poslouchá jinou muziku a působí na něj jiné vlivy. Hlavní inspirací v Rag Doll jsou po stránce hudební všichni, kteří dělají hudbu srdcem. Za všechny… Jethro Tull, Karel Kryl, Nirvana, Pearl Jam, Rage Against The Machine, Red Hot Chilli Peppers, KoRn, Radiohead a mnoho, mnoho dalších…

Rag Doll nepatří ke kapelám, které by znal každý, koho se zeptáte. Ale rozhodně není pravdou, že by na jejich punk-rockových koncertech nechyběl kotel, jak má být. Poslední koncert se konal v pátek 26. ledna v pražském Klubu Prosek, a tak široká věková škála posluchačů se vidí málokde. Od rozskákaných dětí s metalovou vizáží po rozjuchané ženy – na své si přišel každý, kdo měl chuť okusit nepoznané.
Biografie trochu jinak
Pomalu vstal, navlékl si triko s přiblblou postavičkou, zapálil cigaretu v sedě a koukal před sebe – nepřemýšlel. Maje na práci jen tak zevlovat, hrál si s elektrickým proudem. A právě elektrika přivedla ho od mašin k hudbě. Na cár papíru načmáral číslo a v tričku s přiblblou postavičkou dostavil se na místo. Zvuky hromu odezněly. Zkoumaje nebe v souvislosti s tajemstvím bouřky a otázkou k Bohu, jal se sám vyvolávat bouři. Zprvu po krůčcích učedníka, pak s vervou šamana čaroval s kovovými hlasy. Na cár papíru načmáral číslo a s komponenty ke svým kouzlům, pekelně soustředěn na místo, kde nejlépe mohl by se vzývat hrom, vydal se z jihu na sever.
Ten neukecanější a nejvýmluvnější po ránu mlčel. Zdravil duše kolem sebe a zpíval múzám, aby jej k večeru nenechaly o samotě. Ruce, které nikdy nepřivykly práci, dotkly se strun. Hlas nechával plynout k potěše múz a učil tančit papír tahy pera. Snil za dne a za nocí probouzel mysl. Kolovaly o něm divné zvěsti a pro svou hadrovou panenku neměl jméno.
Na místě, kde se setkali, vyrostly podivné květy. Živeny křikem a bolem zprvu zčernaly. Napojeny vodou z hlubokých krajin pak změnily barvy v duhovou extázi. V hračkářství, které tam postavili, vystavili všechny rozbité hračky. Neprodávali nic. Kdo by taky kupoval rozbité hračky? Kontrasty duhy a bouřkových mračen, bodláčí a plevele, který zarůstal jim divukrásnými květy, nenechávaly je vydechnout. To zvláštní místo pro panenky ze zapomění však nezůstalo skryto pohledům zvenčí. A tak lidé přicházeli a opatrně koukali skrze bodláčí na barvy těch podivných květů a snažili se dohlédnou do oken na všechny vystavené hračky. Ale jelikož život v podzemí mnohým zkrátil zrak, nedohlédli. Jen ti, kteří sami věděli o zahradnictví či hračkách své, věděli. Ti ostatní, potrháni bodláky (jak příliš s vervou snažli se proniknout dovnitř) nadávali a o ohni mluvili. A tak se ti tři rozutekli. Však zatím co byli pryč, jejich květy a hračky naučily se hlasu. A volali je a prosily, ať se vrátí, ať živí je tancem a černou zemí, ať znovu zalijí je sluncem. Cesta těch tří stočila svůj směr a dovedla je zpět k domku s rozbitými hračkami a k zahradě s bodláčím.
Obdařen novými jazyky přišel šaman. Zahradník s cigaretou a v triku s přiblblou postavičkou znovu promnul si oči. A vítr ve vlasech vrátil se jako slunce. A žádná z hraček nebyla opušťena. Vždyť všechny rozbité hračky potřebují lásku a nikdo z rozbitých nesmí být zapomenut.
I takto můžeme Rag Doll představit

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.