Legendární The Stranglers už dnes v Meet Factory

  • Legendární The Stranglers už dnes v Meet Factory Fotogalerie (4)
    • 20.04.2012
    • Tisk

    Smíchovské multifunkční centrum Meet Factory ožije už dnes večer největšími hity slavné …

    Sdílejte článek:

Smíchovské multifunkční centrum Meet Factory ožije už dnes večer (tj. 20. dubna 2012) největšími hity slavné britské formace The Stranglers.

Její kariéra připomíná tak trochu horskou dráhu… prudký start vystřídal útlum, po kterém přišel další strmý vzestup. Kvůli textům čelila obvinění z rasismu i sexismu, bojovala proti diktátu vydavatelství i s „parazitujícími“ producenty za uměleckou svobodu.

Zkušebnu opustili The Stranglers se zásobníkem punkových pecek, po cestě se dali do řeči s new wave, tu si zaflirtovali s popem, jindy se zase vrátili do „zatuchlé“ garáže pro pár rockově nebo punkově špinavých motivů.

Stylové nálepky měnili tak rychle, jak se vyvíjeli a hudební publicisté je nestačili přesouvat ze škatulky do škatulky a přidělovat jim ty správné štítky.

Ať se prezentovali čímkoliv, víc než půlka z jejich šestnácti studiových alb bodovala v hitparádách a desky jako La Folie nebo Feline se navždy zapsaly do hudební historie.

Skladby „Golden Brown“, „Peaches“, „No More Heroes“ nebo „Strange Little Girl“ vychovávají pomalu už třetí generaci posluchačů, zní z filmů (třeba zmíněná „Golden Brown“ ve filmu Snatch od Guye Ritchieho) a znovu a znovu je předělávají další umělci. Třeba „Strange Little Girl“ si půjčila Tori Amos.

Přestože se The Stranglers už před vydáním zatím posledního studiového alba Suite XVI v roce 2006 nechali slyšet, že se brzo s koncertními pódii rozloučí, naštěstí na jejich slova zatím nedošlo.

Dál plní sály po celé Evropě, patří k tahákům největších letních festivalů a údajně intenzivně skládají materiál na nové album.

Jejich výbornou formu potvrdily nadšené kritiky koncertu v pražském Paláci Akropolis z ledna 2009 a jiné to jistě nebude ani dnes.

www.punxnotdead.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze