Rock Café splnilo limity a může fungovat další roky

  • Rock Café splnilo limity a může fungovat další roky
    • 12.04.2012
    • Tisk

    Radnice Prahy 1 prodlouží smlouvu pražskému klubu Rock Café až do roku 2023. Má …

    Sdílejte článek:

Radnice Prahy 1 prodlouží smlouvu pražskému klubu Rock Café až do roku 2023. Má ale podmínku. Vedení podniku musí zřídit pořadatelskou službu, která zajistí, aby návštěvníci klubu po koncertech nerušili noční klid před vchodem.

Klub má za sebou roční zkušební provoz, kdy se uskutečnilo několik měření hlukových limitů v jeho prostorách.

Vedení městské části je s výsledky kontrol spokojené. Problémem by ale podle radnice mohlo být rušení nočního klidu před vchodem do klubu.

Prodloužení nájemní smlouvy o dalších deset let si tak Praha 1 podmínila tím, že se zástupci Rock Café zaručí za klid v blízkém okolí klubu.

„Do odhlučnění klubu Praha 1 investovala zhruba 25 milionů korun. Vedení klubu do zařízení dalo asi pět až deset milionů. Při tvorbě smlouvy jsme proto vycházeli nejen z toho, že musíme ochránit tuto naši investici, ale i lidi, kteří bydlí v blízkém okolí,“ uvedl radní Ivan Solil.

Pořadatelé se podle něj budou muset postarat o to, aby návštěvníci klubu dvě hodiny před začátkem hudební produkce a dvě hodiny po jejím skončení před klubem nehlučeli.

Neplnění těchto povinností bude důvodem pro vypovězení smlouvy.

„My samozřejmě budeme fungovat s takovými podmínkami, jaké nám budou dány. Bude nás to sice stát nějaké prostředky navíc, ale s tím jsme počítali,“ řekl jednatel klubu Pavel Svoboda.

Podobné podmínky má podle radnice třeba i pražský klub Roxy v Dlouhé ulici.

Rock Café muselo ukončit pořádání koncertů na jaře 2009, protože obyvatelé domu si stěžovali na hluk. Radnice proto podniku zakázala pořádat hudební produkce, což ale nelibě nesli příznivci klubu i někteří hudebníci.

Za zachování klubu proto uspořádali demonstraci, na kterou přišly stovky lidí. Radnice a magistrát pak slíbily, že odhlučnění zaplatí.

Prostory přitom už jednou za peníze radnice odhlučněny byly, tehdejší stavební úpravy asi za 5 milionů korun ale situaci paradoxně spíš zhoršily než zlepšily.

www.rockcafe.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.