Komorní turné Anety Langerové už od soboty

  • Komorní turné Anety Langerové už od soboty Fotogalerie (6)
    • 05.04.2012
    • Tisk

    Aneta Langerová na začátek jara naplánovala pokračování úspěšného turné s názvem "Pár …

    Sdílejte článek:

Aneta Langerová na začátek jara naplánovala pokračování úspěšného turné s názvem „Pár míst“. Se smyčcovým triem už tento víkend vyjede po českých a moravských městech.

Turné v intimnějším prostředí na netradičních místech začíná tuto sobotu 7. dubna na zámku Nový Světlov v Bojkovicích.

V Praze se Aneta Langerová představí 1. května ve Švandově divadle.

„Vždycky jsem si přála vylézt na pódium jenom sama s kytarou. Tak se na lidech nejlépe otestuje, jaké ty písničky vlastně jsou. Vybrala jsem skladby ze všech tří desek, které podle mne snesou akustickou podobu. Hraju jenom já na kytaru, pianista a smyčcové trio. Splnil se mi sen, je úžasné mít na pódiu něco takového za sebou. Podporuje mě to ve zpěvu a výrazu,“ uvedla Aneta Langerová.

Na pódiu se s ní objeví violoncellistka Dorota Barová a violista Vladan Malinjak.

Kromě nich má za zády část své kapely, houslistku Veroniku Vališovou a pianistu Jakuba Zitka.

V nových úpravách zazní třeba píseň „Vzpomínka“ z posledního alba Jsem, skladby, které na koncertech často nehraje, jako například „Poplach“ nebo „Němá“ a hity „V bezvětří“, „Voda živá“ nebo „Hříšná těla křídla motýlí“.

„Je to zajímavá práce, na ni navazuje další projekt, který plánujeme na podzim se Zlínskou filharmonií Bohuslava Martinů. Když jsem k tomu takhle čuchla, tak od toho jen tak neodejdu. I když rozepsat party pro orchestr není žádná legrace,“ prozrazuje budoucí plány zpěvačka.

V polovině března si vyzkoušela roli divadelní herečky v pražském Divadle Na Prádle v muzikálu Plantáž německého dramatika Davida Gieselmanna.

K představení Aneta Langerová řekla: „Mám tam takovou menší roli… Je to o komunitě lidí, kteří žijí na jednom statku a pěstují marihuanu. Jedná se o takové zborcení ideálu mladých lidí, kteří na statek přicházejí s různými představami. Dříve byl problém v tom, že nikdo neměl svobodu. Dnes mě přijde, že té svobody máme příliš. Všichni si jí samozřejmě vážíme, ale často nevíme, co s ní.“

Aneta Langerová zároveň připravuje k vydání na CD a DVD záznam akustického koncertu se smyčcovým triem, který se v rámci turné uskutečnil loni v prosinci v pražském Bio Oko.

Mezi 13. a 15. dubnem se pak už počtvrté zúčastní sedmého ročníku projektu Čistá řeka Sázava. Společně s dobrovolníky bude čistit hladinu a břehy řeky od Havlíčkova Brodu až po Pikovice.

„Na nových písních dělám s Jakubem Zitkem. Mám pocit, že to nebude mít žádná pravidla, bude to čistě o výrazu, který se snažím do muziky dostat, a hodně o textech. Nemám talent, abych si celou desku napsala sama, spoléhám na invenci lidí, kteří mě znají,“ přiznala někdejší první vítězka soutěže Česko hledá SuperStar, která vydala své poslední album Jsem v roce 2009.

www.langerovaaneta.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze