Priessnitz zahrají "potichu", ILLE představí novinky

  • Priessnitz zahrají "potichu", ILLE představí novinky Fotogalerie (2)
    • 05.04.2012
    • Tisk

    Kytaroví básníci Priessnitz a jemný indie-popový projekt ILLE… to jsou další dvě jména, která …

    Sdílejte článek:

Kytaroví básníci Priessnitz a jemný indie-popový projekt ILLE… to jsou další dvě jména, která vystoupí v klubu Roxy v rámci koncertní série „Departure“, tedy projektu, kde renomované kapely a muzikanti představují ne tolik známé, ale zato pořádně talentované kolegy.

Už pátý díl Departure se odehraje ve středu 25. dubna.

Priessnitz, kterým bude patřit role „uvaděčů do hudebních výšin“, si do Prahy odskočí ze svého společného literárně-hudebního turné s Jaroslavem Rudišem po sousedním Německu.

Tato šňůra probíhá na podporu německého vydání komiksu Alois Nebel.

Stejně jako u našich západních sousedů, i v Roxy Priessnitz vystoupí „potichu“, což podle slov frontmana kapely a ilustrátora komiksu Alois Nebel i stejnojmenného filmu Jaromíra Švejdíka aka Jaromíra99 znamená „vlastně normální koncert, jen u toho sedíme“.

Úplně normální ale pro Priessnitz není, že by se účastnili podobných projektů jako je Departure.

V případě Departure možná Priessnitz udělali výjimku i proto, že je s ILLE, tedy projektem klavíristky a zpěvačky Obří Broskve Olgy Königové, pojí poměrně silné osobní vazby včetně toho, že si Jaromír Švejdík střihl s Olgou duet „V rekvizitách“, který vyšel na stejnojmenném EP ILLE v roce 2010.

Priessnitz jsou pro nás něco jako táta, máme je opravdu rádi a fakt, že si nás vybrali, je pro ILLE čest a dobrá příležitost,“ říká k tomu Olga Königová.

Jaromír Švějdík se svým typickým humorem glosuje: „Vybrali jsme si je asi proto, že si budu moct s Olgou zazpívat "V rekvizitách“, duety ty já můžu."

Společný duet ale nebude jedinou specialitou večera, který svými vizualizacemi doprovodí další host VJ Clad.

Premiérově by mělo zaznít několik zbrusu nových skladeb ILLE.

Ty vznikají ve spolupráci s producentem Dušanem Neuwerthem (např. Tata Bojs nebo Vypsaná fiXa) a během letošního roku by měly vyjít na zatím bezejmenném debutovém albu, které kapela začne natáčet po Velikonocích.

www.priessnitz.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.