Lenka Nová vydává novou sólovou desku "Psí hodina"

  • Lenka Nová vydává novou sólovou desku "Psí hodina" Fotogalerie (3)
    • 04.04.2012
    • Tisk

    Zpěvačka Lenka Nová, kterou můžete znát třeba z kapely Laura a její tygři nebo projektů Michala …

    Sdílejte článek:

Zpěvačka Lenka Nová, kterou můžete znát třeba z kapely Laura a její tygři nebo projektů Michala Horáčka Ohrožený druh a Kudykam vydá 1. května po osmi letech nové sólové album „Psí hodina“.

„Deska zrála dlouho. Nic, s čím jsme nebyli stoprocentně spokojeni, jsme nepustili dál. Na rozdíl od prvního alba, kde jsme se zcela záměrně žánrové rozkročili, jsme se nyní snažili najít zcela typický zvuk a náladu,“ říká Lenka Nová.

Výběrem z několika desítek demosnímků prošlo deset skladeb.

„Jsou to obyčejné písničky, které jsme oblékli do hezkých zvuků, a to nejen akustických nástrojů. Společným tématem jsou příběhy o různých fázích ženského života – zamilovanosti, manželství, milencích, mateřské lásce, věrnosti, oddanosti, sebelítosti, zaslepenosti, samotě či přátelství,“ vysvětluje zpěvačka.

A následně dodává: „Na desce se sešel můj tým snů."

Zásadním člověkem, který stojí za jejím vznikem, je manžel Michal Pelant.

Kromě toho, že je výborný kytarista (hraje s Davidem Kollerem), napsal většinu písniček a všechny z velké části zaranžoval. Jednu složil taky David Koller.

Dalším zásadním mužem je Lukáš Pavlásek, který napsal většinu textů.

„Je známý z pořadu Na Stojáka. Asi málokdo by čekal, že kromě třeskuté srandy dokáže napsat citlivý text. Vždycky obdivuju, když muž dokáže prostřednictvím textu opsat pohyby a pochyby ženské duše, a on to umí,“ uvádí Lenka Nová.

Po jednom textu napsali Ivan Hlas a Tomáš Roreček.

Oproti první desce Lenka Nová tentokrát sama otextovala jedinou píseň.

S myšlenkou pojmenovat desku Psí hodina přišel režisér Martin Krejčí.

„Od začátku se mi název líbil. Psí hodina pro mě znamená určitý čas, který přináší nevratnou změnu, která ovlivní váš zbytek života. Sama jsem si takovými zvraty prošla, a tak je toto téma pro mě aktuální a silné,“ vysvětluje zpěvačka.

Nápad natočit další sólovou desku totiž přišel během jejího těhotenství, které bylo rizikové

„V podstatě celé jsem ho proležela doma na otomanu, cítila jsem se zapomenutá celým světem. První čtyři písničky, které vznikly ještě před porodem, jsem, aby to mělo dobrý zvuk a nebylo třeba opouštět byt, nazpívala u nás ve skříni,“ říká Lenka.

Křty proběhnou 3. května v brněnském Metro Music Baru a 9. května v pražském Jazz Docku.

www.lenkanova.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.