Tata Bojs vydají Ležatou osmičku jako vinyl

  • Tata Bojs vydají Ležatou osmičku jako vinyl
    • 28.03.2012
    • Tisk

    Tata Bojs se rozhodli vydat aktuální úspěšné album „Ležatá osmička“ jako vinyl. Nahrávka, která …

    Sdílejte článek:

Tata Bojs se rozhodli vydat aktuální úspěšné album „Ležatá osmička“ jako vinyl. Nahrávka, která má být k mání v dubnu nebo květnu, oproti CD nabídne originální grafické listy, které vznikly během natáčení alba.

„Pracoval jsem na písničce a zároveň jsem ji kreslil, takže vznikla taková série dvanácti abstraktních kreseb, z nichž se každá váže k jedné skladbě,“ řekl bubeník, skladatel a výtvarník Milan Cais.

Vznikne limitovaná edice 360ti kusů vinylů… u každého z nich bude jako příloha jeden z tuctu grafických listů.

Potencionální kupci nebudou dopředu vědět, kterou kresbu v obalu vinylu najdou.

„Pokud by si chtěl někdo koupit vinyl s konkrétní vybranou kresbou ke své oblíbené písničce, může si na našich stránkách projít jednoduchou hru. Když uspěje, vybraný vinyl mu přijde poštou,“ podotkl Cais.

Vinylovou podobu Ležaté osmičky bude možné získat na stránkách Tata Bojs nebo na koncertech.

Limitované série vinylových desek jsou v poslední době čím dál oblíbenější.

Touto formou obohatil náklad svého posledního alba Ešte například Richard Müller.

„Je to krásná a velká plocha ke grafickému zpracování,“ pochvaluje si obal vinylu Milan Cais, který 360 kusů limitované edice Ležaté osmičky označil za dárek pro „skutečné hard core fanoušky Tata Bojs“.

Hudební publicisté, kteří loňské album ocenili v několika anketách, se shodují v tom, že hudebně i tematicky pestré nahrávky připomínají starší desky, jako byly Biorytmy nebo Futuretro.

Pro Ležatou osmičku je charakteristický princip opakování. Třeba v úvodní písni „Progresivní“ Tata Bojs dokola opakují slogan „Nebudeme se opakovat!“.

Tata Bojs založili na sklonku 80. let na pražské Hanspaulce dávní kamarádi z mateřské školy Milan Cais a Mardoša.

Na místě kytaristy se vystřídalo několik muzikantů, teď s nimi vystupuje Vladimír Bár. Sestavu doplnil klávesista Jiří Hradil. Kapela debutovala před třinácti lety deskou Ukončete nás…!.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.