Akustičtí Kraftwerk zahrají v Praze už zítra

V pátek 23. března večer opanuje pódium pražského Paláce Akropolis deset špičkových muzikantů z Berlína – The Brandt Brauer Frick Ensemble.

Za trochu krkolomným a obtížně zapamatovatelným názvem se skrývá naprosto jasně identifikovatelná hudba.

Nikdo jiný totiž nehraje minimal techno na klasické hudební nástroje. Proto si Daniel Brandt, Jan Brauer a Paul Frick vysloužili přezdívku akustičtí Kraftwerk.

The Brandt Brauer Frick Ensemble přijedou zítra poprvé do Prahy v plné sestavě na akci Conference.

Představí hlavně materiál z aktuální desky Mr. Maschine, zabrousí ale i do debutového alba You Make Me Real. Obě desky vyšly na prestižní značce !K7.

Pánové Daniel Brandt, Jan Brauer a Paul Frick spolu tvoří už čtvrtým rokem.

Po zkušenostech v jiných projektech dostali chuť vytvořit něco naprosto odlišného a podle všeho se jim to povedlo. V době, kdy za většinou elektronických projektů stojí jeden člověk s notebookem se svítícím jablkem, působí band s hudebními nástroji jako svěží vánek.

Všichni tři jsou navíc ostřílení muzikanti. Jména Daniela Brandta a Jana Brauera najdete pod skladbami projektu Scott, Paul Frick vystudoval hudební kompozici na umělecké univerzitě v Berlíně. I on ale taky našel zalíbení v elektronice.

„Trojice vystupující zásadně v kravatách a košilích stojí někde na půli cesty mezi Kraftwerk a jazzem. Techno je v jejich podání organickou paletou zvuků, popírající přirozenou monotónnost lineární hudby a dle jejich vlastních slov se hodí „jak do klubu, tak do koncertní síně,“ popsal Brandt Brauer Frick redaktor serveru Muzikus.cz.

Po koncertech (akci otevře česká předkapela) se v kavárně Paláce Akropolis nad hlavním sálem uskuteční asi půlhodinová debata s berlínskou trojicí o její tvorbě a pohledu na muziku.

V jejím průběhu promluví taky čeští a slovenští zástupci Red Bull Music Academy Linda Hammelová, Nailer a DJ Junior, aby tento hudební workshop představili a poradili, kde najít přihlášku a co pro účast udělat.

Už 2. dubna totiž končí přihlašovací fáze na akademii, která se letos na podzim uskuteční v New York City.

Po koncertech projektů The Brandt Brauer Frick Ensemble a SEED se taky rozjede party, která potrvá až do rána. Divadelní bar i malou scénu ovládnou DJs a MCs.

Konkrétně slovenský matador hiphopové scény DJ Vec, talentovaný DJ Junior a dále DJs Blue Black, Limyth v doprovodu MC Lindee a DJ/MC Anya aka Sister Soul.

Doplňme, že Red Bull Music Academy je vysněný workshop pro muzikanty, producenty, lovce vinylů, zpěváky, MCs, orchestrální skladatele nebo třeba digitální beatmakery.

Bez omezení žánru a profesionality. Mladí lidé se účastní přednášek světových legend, (spolu)práce ve studiích pod vedením zkušených mistrů, nezapomenutelných nočních jamů a živých vystoupení s tou nejlepší atmosférou.

Během posledních patnácti let obletěla Red Bull Music Academy svět.

Nálož kreativní inspirace rozdávala tvůrcům hudby ve městech jako Madrid, Dublin, Berlín, Londýn, Kapské Město, Řím, Seattle, Melbourne, Sao Paulo či Toronto.

www.redbullmusicacademy.com
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze