Hrady CZ nabídnou vítěze hudebních cen Anděl i Žebřík

  • Hrady CZ nabídnou vítěze hudebních cen Anděl i Žebřík Fotogalerie (4)
    • 21.03.2012
    • Tisk

    Hudební festival Hrady CZ, který byl oceněn jako akce roku v rámci právě udělených hudebních cen Žebřík, představuje program pro letošních osm prázdninových zastávek na hradech v Čechách a na Moravě.

    Sdílejte článek:

Odstartuje v pátek 13. července na hradě Točník nedaleko Prahy a skončí poslední prázdninový víkend tj. v sobotu 1. září na hradě Bouzov u Olomouce.

V blízkosti atraktivních historických památek letos vystoupí třeba Tomáš Klus, Mandrage nebo Nightwork, tedy interpreti ocenění v rámci hudebních cen AndělŽebřík.

K dalším potvrzeným interpretům a formacím pak patří David Koller, Chinaski, Mig 21, Monkey Business, Ewa Farna nebo UDG.

Loni na festival na hradech zavítalo 48 tisíc návštěvníků a Hrady CZ se tak staly hudebním festivalem s bezkonkurenčně nejvyšší návštěvnickou účastí v České republice.

Festival má dvě části. V roce 2005 zahájil existenci tou první České hrady.CZ, o pět let později organizátoři rozšířili letní hudební turné na Moravu, kde se tak letos uskuteční už potřetí jako Moravské hrady.CZ.

Projekt Hrady CZ nabízí vždy dvoudenní hudební program v blízkosti pěti českých hradů v pěti českých regionech, na Moravě jde o tři různé lokality ve třech moravských krajích.

V podstatě tak pokrývá celou Českou republiku v průběhu celé letní festivalové sezóny.

Program festivalu je přehlídkou vystoupení špiček hlavně české pop-rockové hudební scény. Jeho neoddělitelnou součástí jsou od samého začátku i podpora a rozvoj turismu v České republice, snaha zvýšit povědomí o historických památkách a taky finanční podpora památek.

V posledních letech začali organizátoři věnovat pozornost i cykloturistice, dlouhodobě spolupracují s projektem Kolo pro život, důležitou součástí festivalu Hrady CZ je i ochrana přírody a ekologie.

„Pro mnoho kapel, které mají možnost hrát na všech osmi zastávkách, je celý festival v podstatě takové hudební turné. Snažíme se tak dávat příležitost střídavě různým kapelám v závislosti na tom, zda například zrovna vydaly novou desku nebo jsou aktuálně oceňované v rámci hudebních cen,“ uvedl jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták.

Páteční program festivalu začíná v podvečer a často se odehrává přímo v prostorách hradu na jednom pódiu, jeho součástí je taky karneval v maskách.

Sobotní program se koná většinou v podhradí v blízkosti hradu, kde se staví velké festivalové areály pro tisíce lidí se dvěma hudebními pódii.

Letos se do programu vrací zastávka na hradě Veveří, která nahradí Valtice, kde se konal festival minulý rok poprvé.

V programu letošních zastávek budou ještě koncerty kapel Horkýže Slíže, No Name, Polemic, Sto zvířat, Buty, Visací zámek, Vypsaná Fixa nebo písničkáře Xindla X.

Kromě spolupráce s Národním památkovým ústavem letos začíná projekt výstav s organizací Člověk v tísni, v rámci kterého budou návštěvníkům festivalu prezentovány hlavně fotky z cest do zemí tzv. třetího světa.

Samozřejmostí budou i letos stanová městečka, kde je možné si stany i pronajmout včetně možnosti uschování zavazadel. Kyvadlová doprava od nejbližších železničních stanic na festival a zpátky je zajištěná po oba dny, vedle areálů jsou parkoviště, která pojmou stovky aut.

Po sedmi letech se částečně mění grafická podoba festivalového vizuálu. Ten bude kombinací barev červené, modré a bílé. České a slovenské kapely tvoří program festivalu, národní barvy tak logicky střídají oranžovou a zelenou, kreslený vizuál s hradem ale zůstává.

Vstupenky jsou až do 4. června k dostání za zvýhodněnou cenu v předprodeji sítě Ticketstream za 200 korun na páteční program a 350 korun na sobotu.

13. – 14. 7. 2012 Točník

20. – 21. 7. 2012 Švihov

27. – 28. 7. 2012 Kunětická hora

03. – 04. 8. 2012 Rožmberk nad Vltavou

10. – 11. 8. 2012 Veveří

17. – 18. 8. 2012 Hradec nad Moravicí

24. – 25. 8. 2012 Bezděz

31.8 – 1. 9. 2012 Bouzov

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.