Třetí díl Departure bude s Milanem Caisem a Longital

  • Třetí díl Departure bude s Milanem Caisem a Longital Fotogalerie (3)
    • 19.03.2012
    • Tisk

    Březen je už třetím měsícem v pořadí, ve kterém pražský klub Roxy hostí koncert v rámci …

    Sdílejte článek:

Březen je už třetím měsícem v pořadí, ve kterém pražský klub Roxy hostí koncert v rámci projektu Daparture. V rámci této akce renomované kapely nebo známí interpreti představují své míň známé, ale pořádně telentované kolegy.

Po koncertech Dana Bárty & IllustratosphereLanugo a Fast Food OrchestraDub Artillery chystá Roxy na 28. březen další zajímavou hudební kombinaci.

Oproti lednovému a únorovému Departure, kdy se jednalo o klasické dvojkoncerty, bude mít ten březnový poněkud netradiční dramaturgii.

Výtvarník a frontman Tata Bojs Milan Cais, který má pod palcem třetí díl projektu, si totiž se svými hosty, slovenskými Longital zabubnuje a zazpívá.

„Bude to v podstatě koncert Longital, do jehož zhruba jedné třetiny se já prolnu se svým zpěvem a bicími. Se mnou se k Longital přidá i můj dlouholetý videospolupracovník VJ Clad. Ten bude svými okamžitými vizualizacemi dotvářet celkovou atmosféru písniček,“ popisuje Milan Cais podobu třetího dílu Departure.

Že si Milan Cais zvolil zrovna Longital, není náhoda.

Slovenské duo, které ve své tvorbě kombinuje alternativní elektroniku s jazzovými nebo folkovými prvky a těžko ho tak lze zařadit do nějaké jasně vymezené škatulky, bylo totiž jednou z kapel, které si Tata Bojs vybrali jako hosty loňského turné k albu Ležatá osmička.

„Je to podle mě jedna z nejzajímavějších kapel současného „Československa“. Mají dobré texty a pěknou atmosféru písniček, které jsou křehké a potřebují nutně to správné vyznění. A navíc jako na potvoru nemají bicí (smích). Zájem Roxy o mou účast na Departure a výběr zajímavé kapely tak pro mne byl nahrávkou na smeč,“ vysvětluje Milan Cais.

Projekt Departure navíc pro něj není první zkušeností s promováním zajímavých, ale ne úplně známých kapel: „S Tata Bojs jsme se vždycky snažili v rámci možností sledovat dění na současné hudební scéně. A v podstatě pokaždé, když jsme jeli nějaké turné, snažili jsme se poukázat na zajímavé kapely pozváním k hostování. Nebudu používat to nehezké slovo předkapela. Zároveň jsme si ale museli dobře hlídat, aby nebyly lepší než my a když už jsme to neuhlídali, tak aspoň, aby nehrály hlasitěji než my. Ta druhá možnost se v případě Longital podařila (smích).“

Nebude to také poprvé, kdy si Milan Cais střihne vystoupení s jinou než svou domovskou kapelou. Jaké to je, si vyzkoušel mimo jiné už v bejbypankové kapele Kašpárek v rohlíku, Svátečním popu, OTK nebo v Mig 21 v jejich, jak sám říká, „úplně rané fázi“.

Nic to ale nemění na jedinečnosti tohoto netradičního spojení, kde nezazní jen písně Longital, ale dojít by mělo prý také na minimálně jednu věc od Tata Bojs.

„Zajímavostí by mohla být velmi speciální verze písně "Ztraceni v překladu“. Shina umí francouzsky a tak bude živě suplovat naši mademoiselle Zuzu z desky. To bude sranda, těším se na to!" prozrazuje Milan Cais.

Klub Roxy bude 28. března otevřený od 20:00. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal a Tickestream za 160 korun plus poplatky, na místě budou stát 230 korun.

www.roxy.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.