Odstartoval druhý ročník Českého YouTube Festu

  • Odstartoval druhý ročník Českého YouTube Festu
    • 19.03.2012
    • Tisk

    České hudební talenty a kapely s vlastní tvorbou hledá druhý ročník projektu Český YouTube …

    Sdílejte článek:

České hudební talenty a kapely s vlastní tvorbou hledá druhý ročník projektu Český YouTube Fest. Do soutěže se můžou přihlásit zájemci, kteří umístí vlastní videoklip v českém jazyce na server YouTube do 23. dubna.

V první fázi je bude hodnotit odborná porota v čele s kapelou Tata Bojs.

Pak vyberou samotní fanoušci v online hlasování na YouTube pět vítězů, kteří mimo jiné dostanou šanci vystoupit na několika letních festivalech.

Porota vybere do 16. května patnáct nejlepších videoklipů.

V tento den budou všichni finalisté a jejich klipy zveřejněny na kanálu YouTube a rovnou se spustí hlasování, které potrvá do 6. června.

Při udílení Výročních cen OSA 2011, které se odehraje 14. června, bude vyhlášeno pět vítězných interpretů, kteří posbírají nejvíc hlasů.

Získají možnost zahrát si na partnerských letních festivalech jako Prague City Festival, Rock for People nebo Sázavafest.

V loňském ročníku soutěže byl vyhlášen jen jeden vítěz, kterým se stala crossoverová kapela Flattus.

„Vítězství nám umožnilo hrát na velkých festivalech, získat přístup k profesionálům z branže a přineslo hlavně spoustu dalších kontaktů. Myslíme, že je to nejlepší soutěž pro kapely, která kdy v ČR byla,“ komentovala úspěch v soutěži skupina Flattus.

„Myslíme si, že bychom pro kapely mohli být ten správný špatný příklad. Naše cesta k velkým samostatným koncertům trvá už 24 let a zřejmě ještě není u konce,“ uvedli Tata Bojs, kteří jsou patrony projektu.

„To oni by to mohli mít díky YouTube Festu rychlejší. Zároveň bychom jim rádi vzkázali, že není kam spěchat, důležitější než cíl je cesta a čím bude delší, tím si u toho člověk užije víc zábavy,“ dodala kapela.

Do loňského ročníku poslali přihlášky uživatelé víc než 600 videoklipů, které zaznamenaly přes 280 tisíc zhlédnutí.

Informace o festivalu jsou k dispozici na internetové stránce www.youtube.cz/ces­kyfest

tady je ještě upoutávka v podání pánů z Tata Bojs.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.