Do Prahy se v červnu po letech vrátí Duran Duran

  • Do Prahy se v červnu po letech vrátí Duran Duran Fotogalerie (17)
    • 14.03.2012
    • Tisk

    Jedna z nejúspěšnějších britských popových kapel 80. let Duran Duran zavítá po sedmi letech …

    Sdílejte článek:

Jedna z nejúspěšnějších britských popových kapel 80. let Duran Duran zavítá po sedmi letech znovu do Prahy. V rámci letošního turné „All You Need Is Now“.

Kapela, která svými videoklipy oslovila první generaci diváků MTV, zahraje podle pořadatelů vedle novinek i hitovky jako „Wild Boys“, „Rio“, „Girls On Film“, „The Reflex“, „A View To A Kill“, „Notorious“ nebo „Ordinary World“.

„Variabilnost nastavení víceúčelové arény umožní přiblížit pódium blíže k tribunám a zintenzivní tak kontakt kapely s fanoušky. Kvůli tomuto nastavení bude kapacita snížena na přibližně 7 tisíc návštěvníků,“ uvedl Jaroslav Svoboda ze společnosti Bestsport.

Duran Duran vyjeli na světové turné krátce po vydání nejnovějšího alba All You Need Is Now loni na jaře.

Po odehrání několika koncertů v Evropě a Severní Americe se přesunuli do jihovýchodní Asie a Austrálie. Pro velký úspěch se skupina na začátku léta vrátí do Evropy.

Na albu All You Need is Now, které vyšlo na konci roku 2010, si podle hudebních odborníků Duran Duran sice částečně zachovávají svou tradiční hudební image, zároveň ale chtějí nabídnout i něco bližšího mladším generacím.

„Všichni jsme chtěli, aby ta nahrávka byla trochu experimentálnější. Chtěli jsme se znovu spojit s fanoušky v prostoru, o kterém si skupina a producent Mark Ronson myslí, že by měl být náš. A to je přesně tenhle typ moderní syntetické, taneční, experimentální, popové hudby,“ uvedl frontman Simon Le Bon.

Duran Duran se v Praze představili v roce 2005, kdy rozezpívali skoro zaplněnou Sportovní halu (dnes Tipsport Aréna) na holešovickém Výstavišti.

Kapela, která je pojmenovaná podle zloducha ze slavného komiksu a kultovního filmu Barbarella, zahrála své hity i skladby z tehdy aktuálního alba Astronaut.

Birminghamská formace Duran Duran patřila na začátku 80. let mezi komerčně nejúspěšnější.

Tuto pozici si udržela deset let, i když na konci už z původního kvintetu zůstalo jen trio.

První album nazvané jednoduše Duran Duran, které znamenalo průnik do velkého hudebního světa, vydala v roce 1981.

Celkem natočila 13 studiových alb a prodala přes 85 milionů nosičů. Získala za ně mimo jiné dvě ceny Brit Awards a dvě Grammy.

Vstupenky v cenách od 890 korun budou v prodeji od 15. března.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.