Klus vyprodal divadelní tour, fanoušci koupili 67 tisíc desek

  • Klus vyprodal divadelní tour, fanoušci koupili 67 tisíc desek Fotogalerie (12)
    • 06.03.2012
    • Tisk

    Písničkář Tomáš Klus, který má všechny tři vydané desky v aktuální první desítce alb …

    Sdílejte článek:

Písničkář Tomáš Klus, který má všechny tři vydané desky v aktuální první desítce alb v České republice, prodal už 67 tisíc nosičů. Loňské novinky „Racek“ zatím fanoušci koupili 32 tisíc kusů.

Debutu Cesta do záhu(d)by, který vyšel před pěti lety, se prodalo 16,5 tisíce kusů a druhého alba Hlavní uzávěr splínu 18 tisíc kusů.

„Navíc se již prodalo 500 kusů z limitované série vinylů a dá se očekávat, že zájem zvýší chystané koncerty po tuzemských divadlech,“ uvedla Barbora Falgeová z vydavatelské Sony Music.

Tomáš Klus společně s kytaristou Jiřím Kučerovským 9. března v pražském divadle Gong zahájí druhou část Divadelní túry, která je vyprodaná, stejně jako byly podzimní koncerty.

Nejprodávanější deskou v České republice roku 2011 bylo album Racek. Toho se loni prodalo 29 tisíc kopií. Následovaly desky Marie Rottrové (12 tisíc prodaných kusů) a Lucie Bílé (bezmála 12 tisíc prodaných nosičů).

Tomáš Klus teď slaví hned několik úspěchů najednou.

Na konci loňského roku získal druhé místo v kategorii zpěvák roku v anketě Český slavík.

V hudebních cenách Anděl 2011 a Žebřík 2011 je nominovaný v kategoriích zpěvák roku, album roku (Racek), skladba (Nina) a videoklip roku (Sibyla). V žánrových cenách Anděl byl navíc nominován v kategorii folk a country, nominaci ale neproměnil, vyhrála skupina Druhá tráva.

Divadelní túru 2012 uzavře 3. května vystoupení v Městském divadle v Mostě, kterým končí koncepce samostatných koncertů v divadlech k albu Racek.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.