Michal Prokop točí po šesti letech novou desku

  • Michal Prokop točí po šesti letech novou desku Fotogalerie (8)
    • 05.03.2012
    • Tisk

    Zpěvák a moderátor Michal Prokop začíná po šesti letech od nahrávky „Poprvé naposledy“ …

    Sdílejte článek:

Zpěvák a moderátor Michal Prokop začíná po šesti letech od nahrávky „Poprvé naposledy“ nahrávat nové studiové album. Při natáčení ho doprovodí současná podoba kapely Framus Five s hostujícím klávesistou Petrem Skoumalem.

Na desce bude osm skladeb přímo z dílny Michala Prokopa, tři od Petra Skoumala, jedna nebo dvě od Jana Hrubého a Luboše Andršta.

Zatím bezejmenná nahrávka, která by se měla objevit v létě, prý bude po hudební stránce velmi pestrá.

„Chvíli rockově bluesová, chvíli najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím,“ charakterizuje nahrávku Michal Prokop.

Písně z více než devadesáti procent vznikly na hotové texty.

Mezi nimi jsou některé dosud nevydané texty Pavla Šruta, Prokop zároveň oslovil Skoumala, který už léta patří k jeho dvorním skladatelům. Další nabídl Jan Lacina.

„Po šesti letech od vydání posledního alba Poprvé naposledy jsem měl najednou chuť zkusit ještě jednou něco nového. Hodně mi pomohlo nové domácí studio, které jsem si zřídil a kde jsem vyrobil během roku osm demosnímků nových písniček,“ uvedl Michal Prokop.

Album vzniká v jeho vlastní produkci, spoluproducenty jsou vydavatel David Gaydečka a Prokopův bratr Ivan.

O grafiku se postará Karel Haloun s Luďkem Kubíkem.

Ani v dnešní době stahování a internetu nepovažuje Michal Prokop vydávání CD za anachronismus.

„Já cítím stále potřebu vyjádřit se jakýmsi uceleným tvarem, ne jen jednou písničkou, a proto točím album. A jsem přesvědčen, že naše publikum je schopno právě toto ocenit, tohle očekává a chce si desku koupit a užívat si ji i jinak, než jen s peckami v uších v davu v metru, s gigabajty staženými z obláčků anonymní muziky, jak je to dnes v módě,“ podotkl muzikant.

Člen Beatové síně slávy Michal Prokop založil kapelu Framus Five v roce 1963. Natočil s ní odborníky ceněné album Město Er na texty básníka Josefa Kainara.

V první polovině 70. let se přiklonil ke střednímu proudu, spolupracoval třeba s kapelou Evy Pilarové.

Úspěchy ale slavil hlavně v 80. letech s písněmi, které vydal na slavné desce Kolej Yesterday a následujících Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) a Snad nám naše děti… (1989).

V 90. letech se Michal Prokop orientoval hlavně na politickou kariéru. Mimo jiné byl náměstkem ministra kultury a poslancem.

V roce 2005 vydal společně s Andrštem a Hrubým akustické koncertní album Unplugged.

O rok později po sedmnáctileté přestávce nové sólové album nazvané Poprvé naposledy.

www.michalprokop.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.