Akustické turné Anety Langerové pro velký úspěch pokračuje

Loni v prosinci absolvovala Aneta Langerová akustické turné se smyčcovým triem po českých a moravských městech. Koncerty v intimnějším prostředí na netradičních místech se setkaly s obrovským úspěchem u fanoušků i pořadatelů.

Proto se Aneta Langerová rozhodla vyslyšet jejich přání a letos na jaře bude v koncertním turné Pár míst pokračovat.

Turné navštíví i tentokrát jen pár měst.

Stejně jako v prosinci se koncerty budou konat v menších sálech s omezeným počtem míst (všechna jen k sezení).

Aneta Langerová vystoupí i v některých velmi zajímavých prostorech, jako je například Velká synagoga v Plzni nebo zámek Nový Světlov v Bojkovicích. Koncerty tak nabízejí ojedinělou atmosféru.

Odehrají se jen za doprovodu piána a smyčcového tria (housle, viola, violoncello).

V nových úpravách zazní třeba píseň „Vzpomínka“ z posledního alba Jsem, „Vysoké napětí“, „Malá mořská víla“, i skladby, které Aneta na koncertech moc často nehraje jako třeba „Poplach“ nebo „Němá“.

A samozřejmě nebudou chybět hity jako „V bezvětří“, „Voda živá“ nebo „Hříšná těla, křídla motýlí“.

„Plním si jeden z velkých snů. Zazpívám výběr písní ze všech tří desek v doprovodu smyčcového tria, piana a své kytary. Pár míst je výjimečné hlavně svou atmosférou, která vyplývá z aranží písní. Všechny jsou plně přizpůsobené složení kapely, což je opravdu kolikrát velká změna," řekla o turné Aneta Langerová.

"Tím, že jsem si vysnila hrát se smyčcovým triem, musela jsem najít ještě dva nové muzikanty, kteří by ho tvořili. To se povedlo dle mých představ a na pódiu se se mnou objeví violoncellistka Dorota Barová a violista Vladan Malinjak. Kromě nich mám za zády část své kapely, houslistku Veroniku Vališovou a pianistu Jakuba Zitka. Všichni jsou to skvělí muzikanti a také fajn lidi. Je to pro mě další z povedených spoluprací,“ dodala.

V březnu si pak Aneta vyzkouší roli divadelní herečky.

Při premiéře nového muzikálu Plantáž se objeví v jedné z menších rolí. Představení uvede soubor Divadlo LetíDivadle Na Prádle a bude v něm účinkovat i britský herec a dramatik Mark Ravenhill.

V muzikálu zazní hudba Tomáše Poláka (MIG 21) otextovaná Xindlem X. Plantáž je jednou z celosvětově nejúspěšnějších her německého dramatika Davida Gieselmanna, který si pohrává s motivy ruského klasika Antona Pavloviče Čechova a vytváří svébytnou verzi Višňového sadu.

Hra vypráví o konci jedné společnosti žijící kdesi na venkovském statku. Jenže tentokrát nejde o ruské statkáře z 19. století, ale o svéráznou komunitu dnešních huličů. Za statkem tak nešumí višňový sad, ale plantáž marihuany.

„Je to má první divadelní role, tudíž další obrovská výzva v mém životě, a tak se moc těším a jsem sama zvědavá, co to se mnou udělá,“ řekla k tomu Aneta.

Muzikál bude mít premiéru 15. března.

Termíny turné Pár míst 2012:

7. 4. Bojkovice, Zámek Nový Světlov

24. 4. Kuřim (u Brna), Společenské centrum, Kulturní dům

25. 4. Poděbrady, Divadlo Na Kovárně

26. 4. Plzeň, Velká synagoga

1. 5. Praha, Švandovo divadlo na Smíchově

4. 5. Vysoké Mýto, Šemberovo divadlo

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.