Nejsilnější line-up Colours v historii posílí Alanis Morissette

  • Nejsilnější line-up Colours v historii posílí Alanis Morissette Fotogalerie (5)
    • 01.03.2012
    • Tisk

    Další potvrzenou hvězdou festivalu Colours of Ostrava, který se v letošním roce v severomoravské …

    Sdílejte článek:

Další potvrzenou hvězdou festivalu Colours of Ostrava, který se v letošním roce v severomoravské metropoli koná v termínu od 12. do 15. července, je Alanis Morissette.

Tato osmatřicetiletá kanadská zpěvačka, kytaristka a písničkářka za svou hudební kariéru získala zatím sedm cen Grammy a dvanáct cen Juno Awards (kanadské hudební ceny), byla nominována dvakrát na filmový Zlatý Globus i na Oscara.

Jejího debutového alba Jagged Little Pill z roku 1995 se prodalo přes 30 miliónů kopií a i její další desky jsou komerčně velmi úspěšné.

„Na turné po evropských metropolích a speciálně vybraných festivalech se letos Alanis Morissette vydává s příslibem nového alba a vzkazem fanouškům ´nezapomenu ani na jeden ze svých hitů. Ani na Ironic´,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu.

„Díky Alanis a dalším potvrzeným headlinerům jako Björk, Bobby McFerrin, Antony and the Johnsons, Animal Collective nebo The Flaming Lips i dalším hudebním lahůdkám letos Colours nabídnou zdaleka nejsilnější a nejlepší program své historie,“ doplňuje.

Na letošních Colours of Ostrava se objeví taky přední jména hudby černého kontinentu.

„Africká hudba měla na Colours vždy své důležité místo, ale letos je výběr kapel skutečně skvostný,“ uvádí Zlata Holušová.

K už ohlášeným saharským kočovníkům Tamikrest přibyly další velké hvězdy: nevidomí manželé Amadou & Mariam z Mali.

„Na letošních Colours nebude Björk jediným hudebním zástupcem Islandu,“ doplňuje Zlata Holušová.

Podmanivě něžný indie pop nabídne kapela Hjaltalín, jedna z nejlepších islandských skupin, která produkuje hudbu s barevným vnitřním žárem korunovaným soulovým hlasem zpěvačky Sigríður Thorlacius.

Pilně se pracuje také na přípravě nového festivalového areálu v unikátním prostředí bývalých hutí, železáren a dolů v Dolní oblasti Vítkovice.

V jedné části areál nabídne velké open-air scény, kempink na trávě a v zeleni, i další travnaté zóny určené k odpočinku nebo zpevněné plochy ke stání a tanci při koncertech.

Druhá, víc industriální část, nabídne nejen několik zastřešených scén včetně unikátního plynojemu, ale i procházku skrze unikátní industriální architekturu, která bude zrekonstruovaná a připravená pro bezpečný pohyb návštěvníků.

Vedlejší část bývalého dolu Hlubina nabídne další zastřešené objekty s tradičně bohatým doprovodným programem: diskusemi, kinem, workshopy, noční taneční scénou, restaurací nebo místem pro interaktivní setkávání.

Plánované scény:

– hlavní open-air scéna – Česká spořitelna stage

– druhá hlavní open-air scéna – ArcelorMittal stage, která se bude s hlavní v programu střídat

– krytá scéna pod vysokými pecemi

– workshopová scéna

– kino

– v jedné budově oddělené scény – diskuse, taneční night stage, interaktiv stage, divadla

– dětská scéna, dětský koutek a kojící stan

– menší open air scéna – OKD Fresh stage

– Plynojem – divadla a hudba

– klub – krytá scéna v bývalé 6. ústředně – Kofola stage

Nový areál nabídne veškerý obvyklý servis na letních festivalech, kdy nesmí chybět tribuny, stanové městečko v zeleni, parkoviště pro návštěvníky, parkoviště pro kemp i karavany, dostatečný počet toalet, koryt s pitnou vodou, sprch, občerstvení všeho druhu, stany partnerů, atd.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.