Obnovení Dead Can Dance zahrají v Kongresovém centru

  • Obnovení Dead Can Dance zahrají v Kongresovém centru Fotogalerie (6)
    • 01.03.2012
    • Tisk

    To, o čem snily řady fanoušků, se stává skutečností… 10. října 2012 v pražském Kongresovém …

    Sdílejte článek:

To, o čem snily řady fanoušků, se stává skutečností… 10. října 2012 v pražském Kongresovém centru vystoupí v rámci reunion turné legendární skupina Dead Can Dance.

Tu tvoří hudebníci, zpěváci i skladatelé Lisa Gerrard a Brendan Perry.

Na koncertě kromě nejznámějších skladeb své historie zároveň představí písně z připravované nové desky, která vyjde ještě letos.

Čeští fanoušci tak budou moci zažít to, čím si Dead Can Dance získali milióny oddaných následovníků – éterický, magický hlas Lisy Gerrard nebo hluboký baryton Brendana Perryho, které se proplétají zvukovými krajinami na hranicích mezi elektronickou a živou hudbou, kde zní exotické nástroje čerpající z minulosti (středověk, renesance, baroko) i mimoevropských kultur.

Evropské turné se zastaví ve 22ti městech a začíná 19. září v tureckém Istanbulu.

Jde o vůbec první společné koncerty od úspěšné koncertní šňůry v roce 2005.

„Já a Lisa se velmi těšíme na společnou práci ve studiu. Začali jsme skládat písně pro nové album na podzim 2011. Závěrečná fáze nahrávání proběhne v Quivvy Studios v Irsku na začátku letošního roku. Půjde o ´jarní´ desku, která vyjde v době, kdy se probouzí příroda. Naše plány na turné se také vyvíjejí dobře, shromáždili jsme skvělé muzikanty, kteří s námi vyjedou a kteří se na chvíli zřekli své vlastní kariéry, aby s námi hráli písně z nového alba a také nová aranžmá skladeb z archivu,“ říká k turné Brendan Perry.

Dead Can Dance založili Brendan Perry, Lisa Gerrard, Paul Erikson a Simon Monroe v roce 1981 v australském Melbourne.

Krátce nato Brendan a Lisa přesídlili do Londýna, kde během jednoho roku podepsali smlouvu s vydavatelstvím 4AD.

Na jaře 1984 vydali eponymní debutové album a o rok později druhou desku Spleen and Ideal, která dosáhla na druhé místo britského nezávislého žebříčku.

Další alba následovala ve dvouletých intervalech: Within the Realm of a Dying Sun (1986), The Serpent´s Egg (1988) a Aion (1990).

V roce 1993 se hudba Dead Can Dance objevila na soundtracku k filmu Baraka.

Obrovským úspěchem v Evropě i USA skončilo vydání další řadovky Into the Labyrinth z roku 1993. Následující světové turné zachytilo živé album Toward the Within o rok později.

Už v té době se oba členové formace věnovali kromě Dead Can Dance i svým sólovým projektům… Lisa Gerrard natočila debut v roce 1995 a věnovala se taky skládání filmové hudby.

O rok později vyšlo zatím poslední společné album Spiritchaser.

Dead Can Dance oficiálně oznámili konec v roce 1998. V roce následujícím vydal svůj debut taky Brendan Perry a o šest let později proběhlo zatím jediné světové reunion turné.

Vstupenky na pražský koncert Dead Can Dance budou v prodeji od 5. března 9ti hodin ráno v síti Ticketpro v cenách od 790 do 1 590 korun.

www.charm-music.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.