Koncert Gipsy.cz varování před bombou nenarušilo

  • Koncert Gipsy.cz varování před bombou nenarušilo Fotogalerie (1)
    • 28.02.2012
    • Tisk

    Zpěvák Gipsy.cz Radek Banga popřel informace některých médií o tom, že první letošní koncert …

    Sdílejte článek:

Zpěvák Gipsy.cz Radek Banga popřel informace některých médií o tom, že první letošní koncert kapely na Slovensku před koncem přerušilo varování před bombou.

Některé internetové servery v neděli uvedly, že pořadatele sobotního vystoupení v Holíči upozornil na bombu v budově anonymní telefonát. Podle Radka Bangy proběhl koncert bez problémů.

„Průběh vystoupení v kulturním domě v Holíči byl velice úspěšný. Publikum se dobře bavilo a finále koncertu gradovalo i několika přídavky,“ napsal ve svém prohlášení pro ČTK.

Informace na webových serverech o přerušení koncertu pro něho prý byly „nepříjemným šokem“.

V článcích třeba na stránkách Novinky.cz a Blesk.cz se píše, že vystoupení bylo přerušeno a policie zjišťuje, jestli nešlo o útok na romskou menšinu.

„Nic takového jsem po dobu působení Gipsy.cz v Holíči nezaznamenal a jak jsem uvedl, náš koncert proběhl od začátku až do konce bez jakéhokoliv přerušení,“ řekl Radek Banga.

Dodal, že informace Gipsy.cz u pořadatelů jejich koncertů poškozuje a byl by nerad, aby vystoupení kapely bylo spojováno s problémem, který se nestal.

Gipsy.cz je romská skupina, která v hudbě kombinuje hip-hop a tradiční romskou hudbu.

V roce 2006 získala ocenění Objev roku a byla i první českou skupinou, která vystoupila na slavném britském festivalu v Glastonbury.

Loni vydala třetí album Desperado.

S novým koncertním programem se představí např. 5. května v německém Halle nebo 19. května v Ústí nad Labem v rámci Milada Festu.

Gipsy.cz taky budou jednou z letošních hvězd divadelního a hudebního festivalu Mezi Ploty, který se odehraje koncem května v pražských Bohnicích.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.