Vladivojna La Chia útočí na Českého lva a boduje v Berlíně

Zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia je nominována na Českého lva za hudbu k filmu „Nevinnost“ režiséra Jana Hřebejka. Stejně si její soundtrack vedl v konkurečních Cenách české filmové kritiky.

Daří se i jejímu albu Bohémy, které berlínský obchod s deskami vyhlásil albem měsíce.

„Ať to dopadne jakkoli, už teď je to pro mě velký úspěch, že si toho kritici všimli. Přeci jen to byl úplně první film loňského roku a navíc byla letos velmi silná konkurence,“ neskrývá Vladivojna La Chia radost z nominace na Českého lva.

Sountrack k Nevinnosti, filmu o tom, že cesta z vrcholu na absolutní dno může být velmi rychlá, je její první filmovou hudbou.

Jan Hřebejk zpěvačku a skladatelku oslovil po poslechu jejího debutového alba Tajemství Lotopu.

Cenách české filmové kritiky původem ostravská hudebnice nominaci neproměnila. Jak dopadne „na lvech“, bude jasné 3. března.

„Už když mi volali z produkce Cen české filmové kritiky, že jsem za Nevinnost nominovaná, tak jsem byla opravdu nadšená, a teď k tomu přibyla ještě nominace na Lvy. Je to síla. Na druhou stranu si myslím, že ten soundtrack je asi nejlepší, co jsem kdy udělala a vůbec tohle byla pro mě práce snů,“ zpovídá se Vladivojna La Chia.

Další pochvala jí nedávno přišla z Berlína, z respektovaného obchodu Dussman das Kulturkaufhaus.

Stejně dobře jako Tajemství Lotopu z roku 2009 se tam prodávají loňské Bohémy.

Dokonce tak, že vedení obchodu desku vyhlásilo albem měsíce.

Vladivojna La Chia k ní aktuálně připravuje už druhý klip, po „Myšlenkách z kamene“ došlo na zhudebněnou báseň Lucie Paulové z knížky Paměť zrcadla.

Za realizací znovu stojí produkční skupina Popojedem včele z režisérem Janem Chramostou, který natočil klipy i pro Tata Bojs a Imodium.

www.vladivojna.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.