Pearl Jam opět na cestách po Evropě

  • Pearl Jam opět na cestách po Evropě Fotogalerie (9)
    • 30.01.2007
    • Tisk

    8. června rozjedou američtí zkušení grungeri Pearl Jam svou tour po Evropě. Třináct koncertů začne v portugalském Lisabonu a skončí 29. 6. na belgickém festivalu ve Wercheteru. Mimo tyto země budou Pearl Jam hrát také v Anglii, Německu, Rakousku, Polsku, Španělsku a Dánsku. V České Republice bohužel tentokrát seattleští klasikové hrát nebudou, ale čeští fanoušci se na ně mohou zajet podívat do okolních zemí. Například do Rakouska, kde odehrají koncert ve Vídni na jednom z rockových mega festivalů – Nova Rock Festival.

    Sdílejte článek:

Turné se bude skládat ze sedmi festivalových koncertů a šesti exkluzivních samostatných show. Fanoušci zaregistrovaní na oficiálních stránkách také mohou soutěžit o dva lístky na koncert v anglické Wembley Arena. Lístky jsou příležitostí k setkání s Pearl Jam před koncertem a možností prohlédnout si stage patnáct minut před tím, než bude otevřena publiku.

Program turné:

8.6. 07 Lisabon, Portugalsko – Passeio Maritimo Alges
9.6. 07 Madrid, Španělsko – Festimad
12.6. 07 Mnichov, Německo – Olympichalle
13.6. 07 Katowice, Polsko – Chorzow Stadion Slaski
15.6. 07 Itálie – TBA
16.6. 07 Vídeň, Rakousko – Nova Rock Festival
18.6. 07 London, Anglie – Wembley Arena
21.6. 07 Dusseldorf, Německo – Ltu Arena
23.6. 07 Tuttlingen, Německo – Southside Festival
24.6. 07 Scheebel, Německo – Hurricane Festival
26.6. 07 Copenhagen, Dánsko – Forum
28.6. 07 Nijmegen, Hollandsko – Goeffert Park
29.6. 07 Werchter, Belgie – Werchter Festival

Pearl Jam také oznámili detaily o novém singlu, který co nevidět vyjde. Přesné datum kapela ještě nezveřejnila, ale oznámila, že má vybrané dva songy, které na singlu budou. Píseň Love Reign O'er Me – od kytaristy The Who Peta Towshenda, kterou Pearl Jam nahráli pro nový film Reign Over Me. Jako druhý track pak na singlu bude píseň od Neila Younga Rockin in the Free World, kde Pearl Jam hostují Bono Voxa The Edge z U2.

Brzo vycházející singl bude další výtvor po posledním (osmém) albu pojmenovaném prostě – Pearl Jam, které, stejně jako dřívější nahrávky, potvrdilo, že Pearl Jam opravdu dokáží dělat hudbu s nábojem, chytlavým zvukem a příjemnou melodii, kterou umí zkušeně střídat s tvrdými grungeovým kytarami a ostrým, rychlým zvukem.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.