Whitney Houston dnes na Grammy nevystoupí - zemřela

Americká zpěvačka a herečka Whitney Houston zemřela v sobotu ve věku osmačtyřiceti let. Příčina smrti není zatím známá. Smutnou událost oznámila mluvčí zpěvačky Kristen Foster.

Whitney Houston, která se v minulosti potýkala s drogami, zemřela v losangeleském hotelu Beverly Hilton. Její tělo identifikovali přátelé a příbuzní, kteří s ní byli v hotelu ubytovaní.

Patřila mezi největší popové hvězdy a mimo jiné se taky objevila ve filmu Osobní strážce po boku Kevina Costnera.

Zemřela v předvečer každoročního předávání cen Grammy, kde měla vystoupit. Sama přitom toto ocenění získala už šestkrát.

Mark Rosen z policie v Beverly Hills reportérům řekl, že lékař prohlásil Whitney Houston za mrtvou v jejím hotelovém pokoji v sobotu v 15:55 místního času (v neděli v 0:55 SEČ).

Její tělo detektivové kvůli vyšetřování nechali na místě několik hodin.

„Nejsou tu žádné zjevné známky nějakého kriminálního úmyslu,“ dodal.

Policie obdržela tísňové volání od hotelové ostrahy v 15:43 (0:43 SEČ). Následný zásah záchranářů byl velmi rychlý, protože zdravotníci už byli v hotelu kvůli nadcházející ceremonii Grammy.

Resuscitace byla nicméně neúspěšná.

Tělo Whitney Houston koroner po několika hodinách převezl do místní márnice, kde patologové provedou pitvu.

Na zpěvaččinu smrt okamžitě reagovali fanoušci a přátelé z hudebního průmyslu. „Zpráva o odchodu Whitney mne naprosto zlomila.

Vždy jsem litoval, že jsem neměl příležitost s ní pracovat. Byla skutečný originál a nesrovnatelný talent. Budu ji hrozně postrádat,“ uvedl legendární hudební producent Quincy Jones.

V souvislosti s úmrtím média zveřejnila zprávy z posledních dnů života zpěvačky. Portál dailyecho.co.uk uvedl, že tento týden vystoupila na jedné z oslav před nadcházejícím udílením cen Grammy.

Fotky, které byly pořízeny po jejím odchodu z klubu, ji prý ukazují jako neupravenou a zmatenou.

Portál TMZ s odvoláním na svědky napsal, že Whitney Houston v noci před smrtí „tvrdě pařila“ v hotelu Beverly Hilton a že s přáteli popíjela v tamním baru.

Whitney Houston vydala sedm studiových alb a v samotných Spojených státech prodala přes 55 milionů nahrávek.

Divoké manželství se zpěvákem Bobby Brownem, se kterým se rozvedla v roce 2007, společně s alkoholem a drogami jí ale kariéru ničily. Prošla několika odvykacími kůrami, naposledy loni.

Předloni přitom oznámila návrat na scénu. Na následném evropském turné ale podle kritiků působila jako duchem nepřítomná a selhával jí hlas. Některé plánované koncerty nakonec byly zrušeny.

Od půlky osmdesátých do konce devadesátých let minulého století patřila k nejprodávanějším zpěvačkám. Ovlivnila celou generaci mladších kolegyň od Christiny Aguilery po Mariah Carey.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze