Departure tentokrát s Fast Food Orchestra a Dub Artillery

  • Departure tentokrát s Fast Food Orchestra a Dub Artillery Fotogalerie (3)
    • 10.02.2012
    • Tisk

    Druhý díl koncertního projektu Departure, v jehož rámci renomované kapely a muzikanti představují …

    Sdílejte článek:

Druhý díl koncertního projektu Departure, v jehož rámci renomované kapely a muzikanti představují své míň známé, ale zato pořádně talentované kolegy, proběhne v pražském klubu Roxy ve středu 29. února.

Po Danu Bártovi & Illustratosphere, kteří si na první díl akce pozvali pop-jazzové Lanugo, je tentokrát potřeba se připravit na ještě o něco divočejší večírek.

Role „uvaděčů“ do hudebních výšin se totiž ujme našláplý ska-reggae ansámbl Fast Food Orchestra, který si pozval dub-reggae dělostřelce Dub Artillery.

Osmičlenná úderka Fast Food Orchestra, která se zformovala v letech 1994 až 96 a od roku 1998 si energií nabitými koncerty aktivně buduje pověst jedné z nejlepších ska-reggae kapel od Aše až po Jablunkov, odjakživa boduje nejen muzikantským umem ale také otevřeností a sympatickým nadhledem.

Dokazuje to ostatně i jejich postoj k samotnému Departure, který shrnul saxofonista Jakub Sulzenko aka Susha: „Nápad je to bezpochyby vynikající, ostatně proto jsme se rozhodli projektu zúčastnit. Jen se trochu bojíme, že by mohl narazit na stísněné mantinely české hudební scény.“

„Abychom přiznali barvu, když jsme byli ohledně projektu poprvé osloveni, mysleli jsme si, že budeme vystupovat v roli oné mediálně neprovařené kapely, a že nás třeba Chinaski konečně vynesou do výšin hudebního showbusinessu. Žánrová hudba má u nás zkrátka málo posluchačů a to i díky ještě menšímu mediálnímu zájmu. Každý projekt, který se tento stav snaží změnit, je nám sympatický,“ pokračuje Susha.

Není se tedy čemu divit, že výběr Fast Foodů padl zrovna na sedmičlennou jednotku Dub Artillery, jejíž atmosférické dub-reggae patří na domácí scéně k tomu nejlepšímu jak po stránce řemeslné, tak po té hudebně-umělecké.

„Snažili jsme se vybrat žánrově spřízněnou kapelu, která i přes velkou snahu a kvalitní výsledky nemá dle našeho názoru tolik pozornosti, kolik by si zasloužila. Právě Dub Artillery tato kritéria splnili,“ komentuje Jakub Sulzenko výběr kapely.

Rytmus, na který se bude v Roxy 29. února mašírovat je tedy jasný. Jasné je i to, že těkavé látky, které vzejdou z koncertní destilace obou souborů, budou až opojně nakažlivé.

Nicméně to, jestli se obě kapely objeví na pódiu také společně nebo vymyslí nějaké jiné překvapeni, zůstává v tuto chvíli tajemstvím.

Klub bude otevřený od 19ti hodin.

Vstupenky koupíte v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Ticketsream za 120 korun + poplatky, na místě budou stát 180 korun.

V dalších dílech projektu Departure se můžete v Roxy těšit 28. 3. na Milana Caise (Tata Bojs) společně se slovenskými Longital, 11. 4. na WWW a Ink Midget & Pjoni (SK) a 9. 5. na DeFuckTo, jejichž host vzejde z konkurzu na facebookovém profilu kapely.

www.fastfoodorchestra.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.