Tichá dohoda pokřtí v dubnu v Brně výroční živák

  • Tichá dohoda pokřtí v dubnu v Brně výroční živák Fotogalerie (7)
    • 09.02.2012
    • Tisk

    Kapela Tichá dohoda, která loni oslavila 25. výročí založení, vydá na jaře živou nahrávku. Pokřtí …

    Sdílejte článek:

Kapela Tichá dohoda, která loni oslavila 25. výročí založení, vydá na jaře živou nahrávku. Pokřtí ji 12. dubna v Brně na Musilce. Nahrávka zachycuje prosincový výroční koncert v Praze. V těchto dnech kapela míchá záznam ve studiu.

Výročního koncertu se zúčastnili skoro všichni bývalí členové Tiché dohody, řada exkluzivních hostů a hudebních spolupracovníků.

Podobný slavnostní koncert se měl původně uskutečnit taky v Brně, nakonec z něj ale sešlo. Proto kapela naplánovala do Brna aspoň křest živáku.

Prosincový koncert trval bezmála tři hodiny. Živá deska bude kratší.

„Máme spoustu zajímavého a kvalitního materiálu. Všech 31 skladeb by si zasloužilo vyjít na nezkráceném záznamu, ale vzhledem k délce CD musíme udělat výběr asi šestnácti z nich,“ uvedl Dan Šustr.

Výběr se podle něj bude výrazně lišit od seznamu skladeb na živém CD Live in Lucerna Music Bar z roku 1997.

„Své místo zde budou mít především historické milníky a kuriozity jako skladba z původního dema Zlatý grál ´Milion tajemství´, náš první vinylový singl ´Nač tě mám´ z roku 1989, a samozřejmě největší hity jako ´Cizí pohled´, ´Kotva a Kříž´, ´Má duše se vznáší´, ´Večírek osamělých srdcí´ či ´Marioneta´,“ vyjmenoval Šustr.

Vystoupením na Musilce odstartuje Tichá dohoda letošní koncertní sezonu.

V létě se objeví na některých festivalech, třeba v červnu na United Islands v Praze.

Nahrávka Tichá dohoda 25 let vyjde v dubnu na labelu Pop Dissident Records.

Tichá dohoda patřila v 90. letech k nejuznávanějším českým rockovým kapelám. Dan Šustr ji založil v roce 1986, název dostala podle slavného románu Elii Kazana.

O tři roky později se ke skupině připojila zpěvačka Blanka Šrůmová. Spolu se Šustrem potom rozhodovali o jejím směřování. Ke známým nahrávkám kapely patří CD Chci přežít, Underpop, La Décadance a Válcovna vkusu, s.r.o.

Před loňským návratem na pódia se kapela asi na deset let odmlčela.

www.tichadohoda.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.