Do ČR míří vůbec poprvé Antony and the Johnsons

  • Do ČR míří vůbec poprvé Antony and the Johnsons Fotogalerie (23)
    • 09.02.2012
    • Tisk

    Björk, Bobbyho McFerrina, Animal Collective nebo The Flaming Lips posílí na letošním ročníku …

    Sdílejte článek:

Björk, Bobbyho McFerrina, Animal Collective nebo The Flaming Lips posílí na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava, který se odehraje od 12. do 15. července další slavné jméno Antony Hegarty.

Britský zpěvák a skladatel, výjimečný autor a majitel jednoho z nejpozoruhod­nějších hlasových projevů naší planety, vystoupí s kapelou The Johnsons.

Na pódiu v Ostravě ho navíc doplní čtyřicetičlenný orchestr Janáčkovy filharmonie Ostrava.

„Bude to vůbec první tuzemský koncert této osobnosti, která svou podmanivou, křehkou hudbou a niternými výpověďmi okouzlila nejen posluchače po celém světě, ale i další známé hudebníky. Antony spolupracoval například s Björk, Davidem Bowiem, Yoko Ono, Marianne Faithfull, Lou Reedem, Rufusem Wainwrightem, Brianem Ferrym, Laurie Anderson a dalšími,“ uvádí Zlata Holušová, ředitelka festivalu.

„Když jsem ho poprvé uslyšel, hned jsem věděl, že se nacházím v přítomnosti anděla,“ prohlásil například Lou Reed, kterému Antony Hegarty zpíval na albu The Raven (2003) a koncertním záznamu Animal Serenade (2004).

Antonyho album I Am a Bird Now, kterého se na celém světě prodalo víc než půl milionu kusů, získalo v roce 2005 prestižní britskou cenu Mercury Prize a časopis Mojo ho jmenoval Deskou roku.

Jeho texty se dotýkají hlavně otázek osobní identity (Antony je androgynem a transsexuálem), samoty, lásky i mizející přírody a zničené planety.

Na Colours v Ostravě Antony and the Johnsons uvedou program Cut The World, meditaci na téma světla, přírody a ženskosti, který zahrne písně ze všech čtyř alb: Antony and The Johnsons (2000), I am a Bird Now (2005), The Crying Light (2009) a Swanlights, i ze zbrusu nového EP Cut The World (vyjde na jaře 2012). To všechno v úpravě se symfonickým doprovodem a speciálním světelným designem a scénickými prvky.

„Setkání s touto téměř mimozemskou bytostí a její hudbou se stane určitě pro všechny diváky velkým zážitkem,“ doplňuje Zlata Holušová.

K dalším nově potvrzeným kapelám na Colours patří hvězdy world music Orquesta Típica Fernández Fierro, dvanáctičlenný orchestr z Buenos Aires, který patří k současným revolucionářům tanga, Celso Piña, akordeonový rebel s mexickou cumbiou ostrou jak chilli papričky a samozřejmě, i třaskavou skladbou „Cumbia Sobre El Rio“ z filmu Babel, Shtetl Superstars, radostný, v rytmech ska a reggae rozhoupaný klezmer s dechovou sekcí, surfujícími kytarami a decentním vkladem elektro hip hopu, a Banco de Gaia aka londýnský programátor, producent a multiinstrumen­talista Toby Marks.

11. ročník Colours of Ostrava se uskuteční od 12. do 15. července 2012 v novém a unikátním prostřední Dolní oblasti Vítkovice.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro, na e-shopu na oficiálních stránkách festivalu a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě.

Současná cena 1 690 korun platí pro dalších 6 tisíc kusů nebo nejdéle do 31. března 2012.

Festival nabídne během čtyř festivalových dní na desítce scén přes 150 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů nebo divadel včetně největších hvězd světové hudby.

www.colours.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.