V Paláci Akropolis vystoupí The Brandt Brauer Frick Ensemble

Akustické techno? No dobře, proč ne. Už jsme v Praze díky rakouským Bauchklang poznali techno s beatboxem, proč by nešlo zahrát na klasické hudební nástroje vibrafon, piano nebo perkuse?

Ostatně, kdyby byli The Brandt Brauer Frick Ensemble šumaři, těžko by je pozvali na festival Sónar do Barcelony.

Berlínský desetičlenný ansámbl tam hrál loni na Red Bull Music Academy Stage a hudební reportéři si ho nemohli vynachválit.

V druhé půlce března se pánové Daniel Brandt, Jan Brauer a Paul Frick a jejich doprovodná kapela přijedou předvést do Prahy na Red Bull Music Academy Prague Session, která se uskuteční na speciálním vydání koncertního konceptu Conference.

V současnosti jde s jistotou o nejinovativnější zástupce prestižního katalogu vydavatelství K7. První album You Make Me Real vydali The Brandt Brauer Frick Ensemble předloni na podzim. Jejich druhá deska Mr. Machine vyšla loni v říjnu.

Daniel Brandt, Jan Brauer a Paul Frick spolu tvoří už čtvrtým rokem. Po zkušenostech v jiných projektech dostali chuť vyprodukovat něco naprosto odlišného a podle všeho se jim to povedlo.

V době, kdy za většinou elektronických projektů stojí jeden člověk s notebookem se svítícím jablkem, působí band s hudebními nástroji jako svěží vánek.

Všichni tři jsou navíc ostřílení muzikanti. Jména Daniela Brandta a Jana Brauera najdete pod skladbami projektu Scott. Paul Frick pak vystudoval hudební kompozici na umělecké univerzitě v Berlíně. I on ale našel zalíbení v elektronice.

„Trojice vystupující zásadně v kravatách a košilích stojí někde na půli cesty mezi Kraftwerk a jazzem. Techno je v jejich podání organickou paletou zvuků, popírající přirozenou monotónnost lineární hudby a dle jejich vlastních slov se hodí jak do klubu, tak do koncertní síně,“ popsal Brandt Brauer Frick redaktor serveru Muzikus.cz.

Na Red Bull Music Academy Prague Session 23. března v Paláci Akropolis vystoupí v doprovodu desetičlenného tělesa. Po norských Jaga Jazzist to bude nejpočetnější skupina, která se objeví na podiu v rámci akce Conference.

Po jejich koncertě se uskuteční přibližně půlhodinová debata s kapelou o její tvorbě, co její členy baví a také o unikátním workshopu pro muzikanty Red Bull Music Academy.

Ten přivítá letošní účastníky na podzim v New York City ve Spojených státech.

Red Bull Music Academy je vysněný workshop pro muzikanty, producenty, lovce vinylů, zpěváky, MCs, orchestrální skladatele nebo třeba digitální beatmakery. Bez omezení žánru a profesionality.

Mladí lidé se účastní přednášek světových legend, (spolu)práce ve studiích pod vedením zkušených mistrů, nezapomenutelných nočních jamů a živých vystoupení s tou nejlepší atmosférou. Je to o unikátních zážitcích se stejně naladěnými lidmi z různých koutů světa.

Hudba může být smysluplnou celoživotní náplní i v České republice. Kreativita je tady jediná měna, hudba, kterou žijeme a za kterou si stojíme.

Během posledních patnácti let obletěla Red Bull Music Academy svět.

Nálož kreativní inspirace rozdávala tvůrcům hudby ve městech jako Madrid, Dublin, Berlín, Londýn, Kapské Město, Řím, Seattle, Melbourne, Sao Paulo i Toronto.

Uzávěrka přihlášek na letošní Red Bull Music Academy je 2. dubna.

Vstupenky prodává Ticketpro, Ticketportal a Palác Akropolis.

www.redbull.cz/musicacademy

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.