Sázavafest přiveze DJ Sak Noela, Skindred nebo Molotov

  • Sázavafest přiveze DJ Sak Noela, Skindred nebo Molotov Fotogalerie (8)
    • 31.01.2012
    • Tisk

    Na 12. ročníku letního Sázavafestu, který se uskuteční od 2. do 5. srpna v Benešově u …

    Sdílejte článek:

Na 12. ročníku letního Sázavafestu, který se uskuteční od 2. do 5. srpna v Benešově u Prahy, ze zahraničních interpretů potvrdili účast španělský dýdžej Sak Noel, velšská skupina Skindred, mexičtí Molotov nebo slovenská zpěvačka Katarína Knechtová.

Doplňují tak už dřív oznámená speciální vystoupení tuzemských formací Mňága a Žďorp a Sto zvířat.

„Po odhalení novinky v podobě haly Dance mania pro 5 tisíc lidí přicházejí pořadatelé festivalu s prvním známým zahraničním dýdžejem, své umění v hale předvede Sak Noel,“ uvedla za pořadatele Barbora Quastová.

DJ Sak Noel se proslavil hlavně hitem „Loca People“, který se loni držel na vrcholku hitparád v Nizozemsku, Kanadě, Francii, Argentině, Rusku a řadě dalších zemí. Úspěch tohoto tanečního hitu potvrzuje i 50 milionů zhlédnutí na YouTube.

Kombinaci punku, rocku, metalu, reggae i elektronické muziky na letošním Sázavafestu představí muzikanti z kapely Skindred, jejichž loňské album Union Black poukazuje na různorodost Británie.

Další zahraniční headliner Sázavafestu, skupina Molotov, je známá hravými, převážně španělskými texty, které často obsahují politický podtext kritizující například imigrační politiku v USA.

Katarína Knechtová se do povědomí tuzemského publika zapsala hlavně působením v kapele Peha a hitem „Spomaľ“. V současné době chystá vydání sólového alba ve spolupráci s bubeníkem a spolupracovníkem britských Depeche Mode Christianem Eignerem.

Pořadatelé už dřív oznámili, že na Sázavafestu připomenou padesátiny spisovatele Michala Viewegha a čtvrt století od založení skupiny Mňága a Žďorp.

Kapela Sto zvířat pak zahraje celkem 100 písní ve třech žánrových blocích.

Loňský Sázavafest zakončilo 6. srpna vystoupení britského dua Hurts.

V areálu Zelený ostrov v Benešově se od 4. srpna představilo zhruba 150 domácích i zahraničních účinkujících. Závěrečný program sledovalo 17 tisíc lidí.

Čekání na letní Sázavafest příznivcům už tradičně zkrátí jeho jarní mutace. Ta se uskuteční 23. března 2012 v pražském KC Vltavská.

www.sazavafest.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze