Britské duo Lamb bude mít v Praze i Brně dva supporty

  • Britské duo Lamb bude mít v Praze i Brně dva supporty Fotogalerie (2)
    • 30.01.2012
    • Tisk

    Britské duo Lamb, které v České republice vystoupí už začátkem února, si jako support …

    Sdílejte článek:

Britské duo Lamb, které v České republice vystoupí už začátkem února, si jako support přiveze písničkáře Jaye Leightona a kapelu The Ramona Flowers.

Jay Leighton začal svou hudební kariéru v roce 2008, když podepsal smlouvu s velkou nahrávací firmou jménem své kapely Buffalo 77. Trio tehdy podepsalo kontrakt s Island Records.

Po dvou singlech, jednom albu a ne moc velké pozornosti veřejnosti se kapela rozpadla. Zklamaný Jay se rozhodl skončit s hudbou, ale po shlédnutí dokumentu o Nicku Drakeovi v televizi začal zase skládat písničky.

Plný nového optimismu vzal Jay kytaru a hrál kde se dalo a všem, kteří chtěli poslouchat. Po roce hraní po festivalech a koncertech po celém světě, včetně evropského turné s britskou písničkářkou Lou Rhodes, se Jay rozhodl nahrát debutové album.

Koprodukoval ho sám společně se slavným Ali Statonem. Na albu hrají Jon Thorne (Lamb) na kontrabas, Danny Keane (Tom Baxter, Scott Mathews, The Good, The Bad and the Queen), na klavír a violoncello a Che Albrightonna bicí.

Jay Leighton v roce 2010 předskakoval Lou na jejím samostatném turné, při kterém vystoupil i v Praze. Teď je supportem Lamb na celém jejich evropském turné a do Prahy se tak znovu vrátí. Jeho nové album má název As The Sun Comes Up a vyšlo na labelu Strata.

The Ramona Flowers vydají v nejbližších dnech druhý singl z připravovaného alba, které pak vyjde letos v létě.

Živě bude elektronické indie seskupení debutovat jako support Lamb. Bristolská pětice nahrává ve studiu debutové LP za pomoci Andyho Barlowa (Lamb, Lowb) a Jasona Coxe (Gorillaz, Blue, Jamie T).

Na albu bude i první singl kapely Dismantle & Rebuild. Jejich syntéza kytar, klubových beatů a nálad je skvělá a překvapivá.

Lamb, Jay Leighton a The Ramona Flowers v únoru odehrají v Česku dva koncerty. První se uskuteční 4. února v KC Vltavská v Praze, druhý o den později na brněnské Fléďě.

Vstupenky na pražský koncert Lamb jsou k dispozici za 690 korun plus poplatky v sítích Ticketforpeople, Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě v den koncertu za 850 korun.

Na brněnský koncert v Ticketstream, DPL, Indies, Fléda Recepce, Krmítka za 550 korun, v den koncertu na místě pak za 599 korun.

www.lambofficial.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz