Laibach v Praze představí hudbu k filmu Iron Sky

  • Laibach v Praze představí hudbu k filmu Iron Sky Fotogalerie (5)
    • 30.01.2012
    • Tisk

    Slovinští Laibach vystoupí 5. dubna v pražském Paláci Akropolis. V rámci turné "We Come …

    Sdílejte článek:

Slovinští Laibach vystoupí 5. dubna v pražském Paláci Akropolis. V rámci turné „We Come In Peace Tour 2012“ kromě svých starších skladeb nabídnou taky hudbu z chystaného sci-fi filmu „Iron Sky“ finského režiséra Tima Vuorensoly.

Snímek vychází ze scénáře, ve kterém se na konci druhé světové války část nacistů přesune vesmírnými koráby na tajnou základnu na odvrácené straně Měsíce, odkud v roce 2018 zaútočí na rodnou planetu.

Hudba Laibach v černé sci-fi komedii umocňuje ponurou atmosféru už tak vizuálně působivého snímku. Režiséra Vuorensolu při tvorbě Iron Sky prý inspiroval poslech alba Volk z roku 2006.

Skupina Laibach, která je výrazným představitelem elektronické hudební scény, v České republice vystoupila už několikrát.

Naposledy v roce 2010 v pražském Divadle Archa. Rok předtím představila multimediální projekt nazvaný Umění fugy, kdy za použití elektroniky, počítačů a velkoplošných projekcí zpracovala stejnojmenné dílo slavného německého skladatele Johanna Sebastiana Bacha.

Kapela, jejíž název je německou variantou jména slovinské metropole Lublaně, vznikla v roce 1980 v hornickém městečku Trbovlje ve středním Slovinsku.

Debutové album kontroverzní skupiny z roku 1985 neslo jen logo kapely, na území tehdejší Jugoslávie jim totiž byla zakázána umělecká činnost. Pak ji proslavila deska Nova Akropola, největší slávu přineslo album Opus Dei.

Zdrojem inspirace pro Laibach, kteří kladou důraz na vizuální stránku koncertů a pohrávají si se symboly, byla už od začátků německá kultura.

Vydali přes dvě desítky alb. Letos se zúčastnili balkánského divadelního projektu, který zpracovával meziválečnou esej chorvatského spisovatele Miroslava Krleži z roku 1935. Ta varuje před vzestupem krajně pravicové politiky v Evropě a před ostrými rozdíly mezi chudými a bohatými.

Hra Evropa danas neboli Evropa dnes naznačuje růst nacismu skrze světelnou a snímkovou koláž, která nutí k zamyšlení.

Laibach na pódiu vystupují s hudbou ze svého projektu Volk, který zahrnuje radikální předělávky evropských národních hymen.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejních sítích za 739 korun, na místě v kavárně Paláce Akropolis za 729 korun.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.