Festival United Islands bude letos celoroční akcí

  • Festival United Islands bude letos celoroční akcí
    • 24.01.2012
    • Tisk

    Pražský hudební festival United Islands, který se každoročně konal v červnu, bude od …

    Sdílejte článek:

Pražský hudební festival United Islands, který se každoročně konal v červnu, bude od letošního roku celoroční přehlídkou. Nově tak nabídne 20 klubových koncertů.

Vyvrcholí 21. až 23. června dvoudenním bezplatným open air festivalem na pražských ostrovech.

Hvězdami 9. ročníku budou stálice evropské taneční scény Kraak and Smaak z Nizozemí nebo formace N.O.H.A. se zpěvačkou Minervou Pérez.

Klubovou sérii včera zahájil v Paláci Akropolis objev anglické klubové scény Haight Ashbury. Pokud jste si ho nechali ujít, budete mít v Praze druhou šanci v červnu.

Mezi dalšími potvrzenými jmény klubové série jsou mimo jiné hvězdy world music Afro Celt Sound System, kteří se svou show vystoupí 9. května ve velkém sále Lucerny, účastnice loňského ročníku Colours of Ostrava La Shica, kultovní newyorský kytarista Popa Chubby nebo maďarská cimbálovka Cimbaliband.

„Doufáme, že United Islands naruší svým optimismem nervózní časy. Dovezeme mnoho kapel, často takové, které budou koncertovat v České republice poprvé a věříme, že se najde dost lidí, kteří budou mít chuť poznávat nové,“ uvedl pořadatel David Gaydečka.

United Islands nabídne koncerty rozdělené do tří dramaturgických sérií. Stejně jako v minulosti to bude série United Islands Reloaded, která obsahuje kapely a interprety z minulých ročníků festivalu.

Aktuální hudební trendy a novinky z mezinárodní klubové scény bude prezentovat série United Islands Exit. Série United Islands Garage představí stálice a hvězdy klasičtějších žánrů jako folk, blues, rokenrol a jazz.

Hudební a doprovodný program červnového festivalu se bude odehrávat na Střeleckém, Slovanském a Dětském ostrově, Kampě a Janáčkově nábřeží.

Předcházet mu bude tradiční klubová noc.

www.unitedislands.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze