Na Music Infinity míří hned dvě elektronické písničkářky

První koncert série Music Infinity v novém roce představí českému posluchači specificky ženskou verzi současné elektronické hudby. 27. února do Paláce Akropolis dorazí gruzínská producentka Natalie Beridze Tba, která propojuje experimentální elektroniku a originální písničkářství.

Druhým hostem bude berlínská zpěvačka Dillon. Ta své temné indie-popové písně vydává na labelu Bpitch Control.

Hudební a uměleckou scénu v gruzijském hlavním městě Tbilisi reprezentuje kolektiv Goslab a jedním z jeho nejvýraznějších členů je producentka elektronické hudby Natalie Beridze.

Její delikátní kompozice sahají od ambientu, přes glitch až k experimentálnímu technu a ukazují specificky ženskou vizi elektronické hudby, která je intimní, neagresivní a empaticky vřelá.

Přesně takový byl už její debutový vinyl Georgia Is Like Spiritual Tokyo a bezejmenné album vydané shodně v roce 2003 pod přezdívkou Tba.

Natalie už tehdy žila v Berlíně a díky svému talentu se stala jedním z prvních hostů na kolínské značce max.Ernst, které šéfuje klasik německého minimalistického techna Thomas Brinkmann.

Do dnešního dne připravila pět nahrávek včetně dvojalba Size And Tears Alice In Wonderland. V polovině nulté dekády se také podílela na prvním díle průlomové kompilace 4 Women No Cry berlínské značky Monica Enterprise zaměřené na ženské interpretky elektronické hudby.

Kromě svého občanského jména a zkratky Tba vydává i pod jmény Nate Fisher nebo Tusia.

Pod hlavičkou Natalie Beridze Tba vypustila loni skvěle přijaté album Forget'fulness, které potvrzuje skladatelskou všestrannost i uhrančivé kouzlo jejího hlasu. Desku míchal Stefan Betke alias Pole a na písni „Blue Shadow“ spolupracoval japonský skladatel a klavírista Ryuichi Sakamoto.

„Najdete zde odkazy na Georgio Morodera, ale disco to není a občas problesknou roztříštěné beaty Autechre, ale vůbec to není IDM,“ napsal o desce vzpírající se jednoduchým žánrovým škatulkám portál Boomkat a současnou produkci Tba srovnal třeba s Björk.

Stejně jako pro islandskou divu jsou i pro Natalii Beridze postupy elektronické hudby hlavně odrazovým můstkem k nespoutané kreativitě a neobvyklým vokálním performancím.

Další výraznou představitelkou ženského pohledu na elektronickou hudbu je berlínská producentka a zpěvačka Dominique Dillon de Byington, vystupující pod svým druhým křestním jménem Dillon.

Původně klavíristka si svoje první vystoupení odbyla už v sedmnácti letech, kdy se vybavená klávesami a megafonem postavila na pódium festivalu v Kolíně.

O pozornost hledačů talentů si řekla také skladbami na YouTube nebo na MySpace. Po debutovém singlu „Ludwig“ v roce 2008 se ale na tři roky odmlčela a v klidu psala materiál pro své první album.

Pod názvem The Silence Kills vyšlo loni v listopadu na proslavené značce BPitch Control, která patří Ellen Allien.

Třiadvacetiletá kráska za laptopem s brazilskými kořeny skvěle zapadla mezi jména jako Modeselector nebo Apparat.

Večírek s Natalii Beridze Tba a Dillon bude 27. února ve znamení křehkých nálad a půvabného písničkářství.

Koncert v Paláci Akropolis se koná v rámci série Music Infinity, která domácímu publiku už šest sezón představuje u nás zatím neznámé, nicméně velice kvalitní hudební projekty ze zahraniční i domácí scény s akcentem na alternativní elektronickou hudbu.

www.myspace.com/tusiaberidze

www.media-loca.com/…ieberidzetba

www.dillon-music.com

www.myspace.com/ladybirdd

www.palacakropolis.cz

Vstupenky jsou k dispozici v sítích Tisketpro, Ticketportal a Ticketstream za 240 korun plus poplatky, v kavárně Paláce Akropolis za 240 korun a na místě vyjdou na 290 korun.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.