Muzikál Lucrezia Borgia s Bárou Basikovou se vrací

Od doby, kdy borgiovská legenda, která vypráví osud slavného papežského rodu a jeho tragická milostná dobrodružství ožila na prknech Národního divadla, uplynulo už víc než sedm let.

Teď se úspěšné představení renomovaného režiséra, choreografa a libretisty Libora Vaculíka vrací.

V nově upravené koncepci rozšířené o pěvecké party bude poprvé uvedeno v Divadle Hybernia v sobotu 10. března 2012, v den 55. narozenin Libora Vaculíka.

Libor Vaculík vytvořil ve spolupráci s Petrem Maláskem (hudba) a Václavem Koptou (texty písní) tanečně-dramatický příběh plný nečekaných zvratů a prudké vitality.

O výpravu se postaral scénograf profesor Jan Dušek, pěveckého nastudování se ujal pedagog Eduard Klezla.

Barvité historické kulisy, intriky i fatální milostná dobrodružství díky sugestivnímu vyprávění a působivým hereckým a tanečním výkonům v podání Báry Basikové, Ivy Marešové, Csongora Kassaie, Zbyňka Frice, Tomáše Savky, Jiřího Zonygy a Tomáše Berouna doslova ožívají.

„Lucrezie je jedna z nejtěžších muzikálových rolí, které jsem zpívala. Zkombinovat těžké pěvecké party s pohybem dá opravdu zabrat,“ přiznává Bára Basiková, v jejímž podání bude hlavní představitelka něžnou bytostí, která v sobě ale ukrývá nebezpečné tajemství.

Umělecký zážitek umocní party předních českých tanečníků v čele s první sólistkou baletu Národního divadla Zuzanou Susovou (Cena Thálie 2004), Kateřinou Rejmanovou-Benešovou (Cena Thálie 2000) a Zuzanou Pokornou (Cena Thálie 1994 a 2010).

Celá knihovna románů, povídek, dramat, ale také historických studií, článků a monografií je zasvěcena tajemnému italskému rodu Borgiů.

Rodu, nad kterým se střídala zář andělského jasu s démonickým svitem ďábla. Rodu, který se marně snažil uniknout svému osudu.

Řím na přelomu 15. a 16. století, tajemné příšeří papežského dvora, lesk knížecích hradů, dalekosáhlé politické pletichy, diplomatické intriky i nesčetná milostná dobrodružství… nitky této historie splétá příběh muzikálu Lucrezia Borgia.

www.lucreziaborgia-muzikal.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.