Umělecká díla slavných muzikantů na The Art of Hard Rock

  • Umělecká díla slavných muzikantů na The Art of Hard Rock Fotogalerie (26)
    • 12.01.2012
    • Tisk

    Až do 17. února nabízí výstava „The Art of Hard Rock: Pocta Praze“ třeba autoportréty Michaela …

    Sdílejte článek:

Až do 17. února nabízí výstava „The Art of Hard Rock: Pocta Praze“ třeba autoportréty Michaela Jacksona a Billyho Idola, kresby Jimiho Hendrixe, Eltona Johna a Peta Townshenda nebo keramické masky od Bruce Dickinsona z Iron Maiden, Alice Coopera i Chrissie Hynde.

Expozici čtyřiceti uměleckých děl od předních světových hudebníků v pražské galerii Dvorak Sec Contemporary zahájil Karel Gott. Vstup na ni je zdarma.

Mezi vystavovanými díly je taky zatím poslední obraz Karla Gotta, který náš nejpopulárnější zpěvák a příležitostný malíř dokončil teprve ve středu ráno a nazval ho Extáze sv. Terezie.

„Jsem rád, že mě sem pozvali jako výtvarníka,“ uvedl Gott, který se v žertu označil za „metafyzického malíře absurdo-konkrétistu“. „Když se tak podívám na obrázek od Jima Morrisona, jsem rád, že tady nejsem jediný blázen,“ podotkl.

Česká republika je teprve druhou zastávkou výstavy, která se vydá na celosvětové turné. The Art of Hard Rock vznikla u příležitosti 40. výročí založení restaurace Hard Rock Cafe.

„Jednotlivé exponáty pocházejí z našeho skladu v americkém Orlandu. Sestavená kolekce je unikátní v tom, že umožňuje nahlédnout do nitra umělců, do jejich lidskosti. Při pohledu na ni se ptáte sami sebe, co asi autor při tvorbě cítil, čím asi procházel. Výstava však není jen okno do duše umělce, je to výraz čisté lidskosti a humanity, která spojuje nás všechny,“ uvedl ředitel pražského Hard Rock Cafe Mo Capatia.

Prostor výstavy navíc nabídne bohatý, rockem inspirovaný doprovodný program, například malbu uměleckých děl „naživo“, konferenci rockových bloggerů o budoucnosti českého hudebního průmyslu, projekce legendárních rockových koncertů nebo interaktivní zeď umění, která dá návštěvníkům prostor pro vlastní umělecké vyjádření.

The Art of Hard Rock taky podpoří finanční sbírkou nadaci Život dětem.

Hard Rock Cafe je známé rozsáhlou kolekcí předmětů od slavných hudebníků, která dohromady čítá přes 73 tisíce exponátů.

Mezi nejcennější kusy sbírky patří Harley Davidson Elvise Presleyho z roku 1976 v modrém a zlatém provedení, kytara Jimiho Hendrixe, se kterou nahrál album Rainbow Bridge, autobus, ve kterém Beatles absolvovali svou Magical Mystery Tour nebo diplom Stevieho Wondera z Xavier University vytištěný v Braillově písmu.

Výstava dokazuje, že mezi hudebníky je řada jedinců s dalším uměleckým nadáním.

Někteří z nich mají i výtvarné vzdělání, jako například Freddie MercuryQueen, Ronnie WoodRolling Stones nebo Peter TownshendThe Who, absolventi umělecké Ealing College of Art v Londýně.

Peter Gabriel se zase podílel na výrobě koncertních kostýmů.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze