Zabojujte o místa na Red Bull Music Academy

  • Zabojujte o místa na Red Bull Music Academy Fotogalerie (1)
    • 12.01.2012
    • Tisk

    Jak si splnit sen a proniknout ještě víc do tajů elektronické hudby? Co udělat pro účast na …

    Sdílejte článek:

Jak si splnit sen a proniknout ještě víc do tajů elektronické hudby? Co udělat pro účast na věhlasné Red Bull Music Academy? V pátek 14. ledna se v Praze koná první letošní infosession s producentem znamým pod uměleckými jmény Hudson Mohawke nebo HudMo.

Mluvit se bude o jeho hudební tvorbě, životě a samozřejmě i o Red Bull Music Academy, čtrnáctidenním workshopu pro muzikanty, producenty, DJs, zpěváky a MCs.

Setkání s Hudsonem Mohawkem se odehraje v rámci Stimul Festivalu na narozeninách Radia Wave v klubu MeetFactory v Praze na Smíchově.

Debata o Red Bull Music Academy je naplánovaná hned na úvod večera. Vstup je zdarma a není nutná ani žádná registrace.

Skot Ross Birchard aka Hudson Mohawk se sám Red Bull Music Academy účastnil dvakrát.

V roce 2007 byl v kanadském Torontu mezi participanty, o tři roky později přijel z domovského Glasgow do Londýna jako host, aby účastníkům workshopu poradil fígle z hudebního průmyslu a vyprávěl, jak ke skládání hudby přistupuje on. O tom totiž akademie je.

Vybraní talentovaní producenti, muzikanti, zpěváci, Djs, MCs, designéři synťáků, orchestrální skladatelé nebo digitální beatmakeři se každý rok sejdou na dvoutýdenní „soustředění“ v některé světové metropoli, kde se přes den baví o muzice se zkušenými kolegy, společně skládají hudbu a večer hrají po místních klubech.

K dispozici vždycky mají špičkové zázemí, studia, ubytování, stravu, nemusí se starat o nic jiného než o vlastní rozvoj.

Přijďte si poslechnout, co Red Bull Music Academy přinesla Hudsonovi Mohawkovi.

Loni se Red Bull Music Academy konala ve španělském hlavním městě Madridu. Českou republiku tam zastupovala zpěvačka Petra Hermanová z elektro-folkové kapely Fiordmoss.

Poprvé se originální hudební workshop pro talenty z celého světa konal v roce 1998 v Berlíně.

Letos se Red Bull Music Academy uskuteční v New Yorku, městě, které nikdy nespí.

Každou přihlášku projdou minimálně dva odborníci a 24. června se všichni uchazeči dozví, jestli byli vybráni. Akademie nedává žádné certifikáty, nesponzoruje umělce, není to soutěž.

Není to o tom být objeven nahrávací společností nebo se naučit, jak to chodí v hudebním průmyslu. Je to spíš o získání potřebného nadhledu a inspirace pro vlastní tvorbu. Je to o unikátních zážitcích se stejně naladěnými lidmi z různých koutů světa.

Přihlásit se na letošní ročník Red Bull Music Academy bude možné od 2. února do 2. dubna 2012.

Program večera v MeetFactory (14. ledna 2012):

19:00 – 20:00 DJs Radia Wave

20:00 – 20:30 Red Bull Music Academy Infosession s Hudson Mohawke

20:30 – 21:15 Fiordmoss

21.30 – 22:15 WWW

22:30 – 23:30 Machinedrum

23:40 – 00:50 Hudson Mohawke

00:50 – 03:00 DJs Radia Wave

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.