Viewegh na Sázavafestu oslaví kulatiny, Mňága čtvrtstoletí

  • Viewegh na Sázavafestu oslaví kulatiny, Mňága čtvrtstoletí Fotogalerie (3)
    • 12.01.2012
    • Tisk

    Padesátiny spisovatele Michala Viewegha a čtvrt století od založení skupiny Mňága a Žďorp …

    Sdílejte článek:

Padesátiny spisovatele Michala Viewegha a čtvrt století od založení skupiny Mňága a Žďorp se budou slavit v rámci 12. ročníku letního festivalu Sázavafest, který se uskuteční 2. až 5. srpna v Benešově u Prahy.

Kapela Sto zvířat se pak chystá během čtyř vystoupení zahrát celou stovku svých písní. A to ve třech žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies a Čerstvees a jeden akustický blok v Balbínce.

Viewegh se rozhodl uspořádat u příležitosti svých kulatin na jedné z hlavních scén megashow plnou nejen autorského čtení. Přes den vše bude mít především slavnostní charakter, večer se pak program oslav přesune na oblíbenou scénu Balbínky, kde bude pokračovat autorské čtení pro dospělé,“ uvedl za pořadatele Ladislav Lojka.

Další výročí, na které se můžou návštěvníci letošního Sázavafestu těšit, je spojené s oslavou pětadvaceti let od založení kapely Mňága a Žďorp.

Jako součást oslav nabídne skupina z Valašského Meziříčí koncert obohacený několika gratulanty z řad osobností nejen z hudební scény.

Novinkou 12. ročníku akce na Zeleném ostrově v Benešově bude krytá taneční hala pro 5 tisíc lidí, ve které se za tři dny vystřídají zástupci progresivní taneční scény, její stálice, ale i některé nové projekty.

Součástí programu bude také vystoupení výherců soutěže European Reggae Contest, do které se hlásí kapely z celé Evropy.

Vstupenky na oblíbený třídenní festival plný hudby různých žánrů od reggae, ska, jazzu, kytarové scény přes elektroniku až k folku stojí do konce týdne 700 korun.

Od pondělí 16. ledna pak vstupenka na všechny tři dny vyjde na 900 korun včetně poplatků.

Loňský Sázavafest zakončilo 6. srpna vystoupení britského dua Hurts.

V areálu Zelený ostrov v Benešově se od 4. srpna představilo zhruba 150 domácích i zahraničních účinkujících.

Závěrečný program sledovalo 17 tisíc lidí.

www.sazavafest.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.