Lamb představí novou desku "Five" na dvou místech v ČR

  • Lamb představí novou desku "Five" na dvou místech v ČR Fotogalerie (5)
    • 10.01.2012
    • Tisk

    Lamb v únoru odehrají v České republice rovnou dva koncerty. Na nich představí nejnovější album …

    Sdílejte článek:

Lamb v únoru odehrají v České republice rovnou dva koncerty. Na nich představí nejnovější album „Five“ naživo. První z koncertů se odehraje 4. února v KC Vltavská v Praze, druhý o den později na brněnské Flédě.

Andy Barlow a jeho dlouholetá kamarádka a hudební partnerka Lou Rhodes zreformovali Lamb, kapelu, kterou založili před patnácti lety, v létě roku 2009.

Tehdy vystoupili na pár festivalech včetně The Big Chill, Glastonbury a Festival Marés Vivas v Portugalsku.

Do ledna 2010 Lamb absolvovali 33 koncertů pro stovky tisíc fanoušků v 29 různých zemích.

Lou o tom říká: “Andy mi jen řekl ‚přišel ten správný čas – dej mi jediný důvod proč nenatočit další desku?‘ a mě žádný takový důvod nenapadl. Myslela jsem na to samé a nemohla jsem ze sebe dostat ani slovo. Po tak dlouhé pauze, kdy jsme se oba zabývali vlastními projekty, měl pravdu. Přišel ten správný čas."

Po čtyřech kritikou vysoce ceněných albech vyrostli Lamb ze skromného dua z města Manchester do koncertní senzace, která s každou novou deskou obohacovala zvukovou paletu předchozích počinů.

V roce 2003, kdy vydali Between Darkness And Wonder, Lou a Andy vytvářeli už komplexní orchestrální aranže a skládali s hráčem na kontrabas Jonem Thornem a kytaristou Oddur Mar Runnarsonem.

„Na první desce to bylo takové čisté,“ pokračuje Lou. „Technologie, které jsme měli, byly k smíchu, ale svým způsobem to nahrávkám dalo sílu a syrovost.“

S větším využíváním zvukových možností se logicky dostavily těžkosti, které kulminovaly na jejich čtvrtém, předposledním albu. Bylo to tak frustrující, že se Andy vyhýbal práci ve studiu. Propast mezi ohromným zvukem kapely a akustickým intimním zvukem se zvětšovala. Lou se dostala do fáze, kdy se potřebovala věnovat folkovějším prvkům a Andy cítil, že je na téhle cestě už jen jako Lou a ne jako dvojice Lamb.

Lou od té doby vydala tři sólová alba včetně Beloved, které bylo oceněno Mercury Music Prize. Všechny tři desky ukázaly nekomplikovanou, hudebně ořezanou emotivní a akustickou tvář Lou.

Andy cestoval po světě, remixoval a spolupracoval s jinými umělci jako producent. Jeho sólový projekt se jmenoval LOWB.

Pak ale přišla už zmíněná nabídka a práce na albu číslo 5 mohla začít. Andy říká: „Toho dne, když jsem dokončil své sólové album – a to trvalo pět let, jsme začali pracovat na nové desce Lamb – to zabralo jen pět měsíců.“

To, co kdysi byla pečlivá stavba zvuku a zvukových vrstev, se změnilo na soustředěnější přístup dle pravidla „méně je někdy více“. Digitální mašinky ve studiu uvolnily místo vřelejším analogovým systémům.

„Lamb byli vždycky o souhře čehosi ´opravdového´a technologie kolem toho,“ říká Andy.

Jon Thorne zahrál nádherně na kontrabas a Damien Rice přispěl svým hlasem v duetu „Back To Beginning“. Jádrem tohoto seskupení ale zůstávají Lou a Andy.

Album má název Five, možná protože ho nahrávali pět měsíců a je v pořadí páté, možná ne… Deska sklízí nadšené ohlasy kritiků a fanoušci mluví o fantastických koncertech.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici za 690 korun plus poplatky v sítích Ticketforpeople, Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě v den koncertu vyjdou na 850 korun.

Na brněnský koncert jsou vstupenky v prodeji u Ticketstream, DPL, Indies, Fléda Recepce, Krmítka za 550 korun, v den koncertu na místě pak za 599 korun.

www.lambofficial.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze