Roxy slaví 20. výročí formou nového koncertního projektu

  • Roxy slaví 20. výročí formou nového koncertního projektu Fotogalerie (1)
    • 11.01.2012
    • Tisk

    Pražský klub Roxy vstupuje do 20. roku své existence s novým multižánrovým koncertním …

    Sdílejte článek:

Pražský klub Roxy vstupuje do 20. roku své existence s novým multižánrovým koncertním projektem Departure, jehož stěžejní myšlenkou je představit veřejnosti mladé a talentované kapely nebo jiné umělce, které vybírají známí muzikanti a osobnosti českého showbizu.

Jako první se této role zhostí už ve středu 18. ledna Dan Bárta & Illustratosphere, kteří si do Roxy pozvali pop-jazzovou partu Lanugo a člena kontroverzní umělecké skupiny Ztohoven VJe Romana Týce.

Nadějná šestičlenná formace Lanugo má na kontě už dvě alba a mezi jejími členy najdeme samé zkušené muzikanty, kteří hrají nebo hráli např. s Toxique, Lenkou Dusilovou nebo Davidem Dorůžkou. V jejich mnohavrstevnaté hudbě je slyšet pop, rock, electro a samozřejmě jazz.

V kombinaci s příjemnou barvou hlasu zpěvačky, skladatelky a textařky Markéty Foukalové a špičkovými instrumentálními schopnostmi jejích spoluhráčů hudba Lanugo nabízí strhující a posluchačsky atraktivní zážitek.

Ten se ještě násobí při živém provedení skladeb, které v Roxy navíc obohatí pro tuto příležitost speciálně pozvané vokálně-perkusivní trio složené z muzikantů té nejmladší jazzové generace.

„Vnímám je jako spřátelence, kteří se – stejně jako my – snaží z rozličných důvodů obohatit mainstream něčím o trochu sofistikovanějším,“ vysvětluje výběr Dan Bárta.

Ten využil také možnost pozvat si na akci i umělce z jiné sféry, než je ta hudební.

Jeho volba padla na člena umělecké skupiny Ztohoven Romana Týce, který společně s ním a kapelou Illustratosphere na sklonku loňského roku vystoupil na Nové scéně Národního divadla s hudebně-obrazovou kompozicí Malý Richard.

„Tenhle chlapík proslul svými angažovanými projekty, myslím však, že je vhodné naznačit, že není jen provokatérem. A navíc je to náš kámoš,“ říká Dan Bárta.

„Tím, že Departure není pojat jako konfrontace, jeví se mi jako smysluplný projekt. Sám jsem podobný výtah zažil kdysi dávno, když si nás ještě s Alicí vzala sebou na šňůru skupina Lucie a svůj smysl to mělo. Jeden koncert sice není šňůra, ale my se polepšíme. Možná…,“ uzavírá s úsměvem.

Ani Dan Bárta & Illustratosphere, ani Lanugo zatím nechtějí prozradit, jestli 18. ledna v Roxy dojde třeba i na nějakou společnou skladbu nebo improvizaci. Vše je teď prý „ve fázi příprav a domlouvání“.

Klub se otevře v 19:00 hodin. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Tickestream za 270 korun + poplatky, na místě pak budou k mání za 350 korun.

www.danbarta.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.