Radio Wave oslaví šesté narozeniny festivalem v MeetFactory

  • Radio Wave oslaví šesté narozeniny festivalem v MeetFactory Fotogalerie (4)
    • 10.01.2012
    • Tisk

    Rádio Wave už tuto sobotu 14. ledna oslaví 6. narozeniny. A to festivalem v pražském klubu …

    Sdílejte článek:

Rádio Wave, digitální stanice Českého rozhlasu, už tuto sobotu 14. ledna oslaví 6. narozeniny. A to festivalem v pražském klubu MeetFactory. Vystoupení představitelů současné elektronické hudby nabídne zahraniční hvězdy i zástupce domácí scény.

„Program oslav odráží také rozmanitost našeho vysílání, neopomíjíme zahraniční hvězdy ani české interprety, nebojíme se riskovat,“ uvedl šéfdramaturg Rádia Wave Tomáš Turek.

Hlavní hvězdou večera bude uznávaný britský producent a DJ Hudson Mohawke, který patří mezi přední představitele současné experimentální elektroniky.

Ze Spojených států pak dorazí jeho kolega Machinedrum. Domácí scénu zastoupí experimentální hip hop formace WWW a elektro-folkové duo Fiordmoss. Závěr celého večera bude patřit dýdžejům Rádia Wave.

Program ve smíchovském klubu MeetFactory začne v 19 hodin, do 21 hodin je vstup zdarma. Pak návštěvníci zaplatí 100 korun.

Radio Wave začalo původně vysílat na vlnách FM z vysílače Cukrák. Rada ČRo ale následně dospěla k názoru, že Radio Wave nemůže podle jejího výkladu zákona vysílat analogově a tehdejší šéf Rozhlasu Václav Kasík ho nakonec kvůli přístupu rady nechal v analogu vypnout.

V současnosti tak Radio Wave vysílá na internetu a přes digitální zemské DVB-T.

Kromě sporů kolem analogového vysílání Rádia Wave se rozhlasová rada ocitla v centru pozornosti kvůli tomu, že na základě nepřesného překladu písně „Swastika Eyes“ od britských levicově orientovaných Primal Scream několik členů rady rádio obvinilo z propagace fašismu.

Skladba přitom naopak na nebezpečí fašismu poukazuje. Rada později uznala, že ji překlad Radka Vogla uvedl v omyl, a oznámila, že s ním ukončí spolupráci.

Z podnětu občanského sdružení Pro Wave se před třemi lety v pražském klubu Retro sešlo několik stovek lidí na koncertě na podporu vysílání Rádia Wave.

Akce s názvem Chci Wave zpět! se odehrála v den třetího výročí začátku vysílání a účastníci požadovali návrat do analogového vysílání a odvolání Rady ČRo kvůli jejímu postupu.

Výrok programového ředitele rozhlasu Richarda Medka o posluchačích, kteří „nejsou budoucností tohoto národa“, pak vyvolal vlnu nesouhlasu nejen posluchačů Rádia Wave.

V dubnu 2009 se proto na Václavském náměstí konal koncert proti současným mediálním radám. Vystoupily na něm skupiny Tata Bojs a The Prostitutes, DJ Wich, All Star Refugees a další.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.