Nejen koncertní oslava příchodu Roku draka se blíží

Slavit se bude příchod nového roku dle lunárního kalendáře v rámci akce Songfest.cz 2012, tedy stylových koncertů, na kterých vystoupí čínská zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a spousta dalších hudebníků a umělců.

Už 5. ročník těchto oslav se ponese v duchu nadcházejícího Roku draka. „Rok draka začíná 23. ledna, kdy mu předává vládu Rok zajíce. Tento rok je energeticky nejsilnějším obdobím z celého cyklu čínského zvěrokruhu. I proto je v tamější astrologii roku 2012 přisuzován velmi dynamický pohyb. Lidé narození v tomto znamení se mohou těšit na výraznou pozitivní proměnu, ostatní se povezou na vlně pozitivní dračí energie,“ říká Feng-yün Song.

Oslavy odstartují 19. ledna v pražském Paláci Akropolis a budou pokračovat v divadle Drak v Hradci Králové, v Městském divadle Český Krumlov a poslední vystoupení je naplánováno na 22. ledna v Domě kultury Metropol v Českých Budějovicích.

Kromě nového šansonově laděného písňového programu Fen-yün Song a Tria PUO ve všech městech vystoupí čínská loutnová virtuozka Gao Yingying.

Další hosté se liší podle místa konání: v Praze to budou písničkář Jan Burian, perkusionista Miloš Vacík a Tam Tam Orchestra.

V Hradci Králové opět Jan Burian a dále mezzosopranistka Tereza Roglová a zpěvačka Alice Holubová s kapelou Majerovky. V Českém Krumlově šansoniérka Ester KočičkováLubomírem Nohavicou a japonská cembalistka a klavíristka Kayoko Zemanová.

V Českých Budějovicích Jaroslav Dušek kromě svého šarmantního a vtipného moderování uvede s Malou Vizitou také premiéru Legendy o drakovi.

Na oslavách Roku draka uvede Feng-yűn Song a její hudební skupina Trio PUO nové autorské písně v šansonově jazzové a orientální náladě. „Kromě toho se také v Hradci Králové představím v duu s českou mezzosopranistkou Terezou Roglovou za klavírního doprovodu Lenky Navrátilové,“ doplňuje Feng-yün Song.

Čínská klasická loutna v podání Gao Yingying, mladé hudebnice z Celočínské akademie múzického umění v Pekingu, laureátky mnoha prestižních soutěží a přehlídek v ČLR, osloví příznivce hudby impozantní elegancí, bouřlivými emocemi a ladnou harmonií.

Písničkář Jan Burian se v Praze a Hradci Králové utká s drakem nejen u klavíru, ale také s ním povede ostrou diskuzi o „Dívčí válce“.

Šansoniérka Ester Kočičková bude v Českém Krumlově za doprovodu pianisty Lubomíra Nohavicy vyprávět písněmi o své duchovní cestě po Dálném Východě.

Miloš Vacík s Tam Tam Orchestra vezme exotickými rytmy diváky v Praze na dračí túru z Číny přes africký kontinent až do Brazílie.

První vokalistka Hradišťanu, zpěvačka z Moravy Alice Holubová, tentokrát vystoupí v Hradci Králové s pražskou kapelou Majerovky.

Pro pravidelné návštěvníky už dobře známá japonská cembalistka a klavíristka Kayoko Zemanová se objeví na scéně festivalu potřetí, tentokrát ji v duu doprovodí na tradiční šamicen japonský lidový hudebník Kenya Sató.

Před obvyklou tombolou proběhne diskuzní fórum na téma „Čas draka".

Jako každý rok nabídne festival dětem i rodinám program plný zábavy a vyrábění, pestré dílny zpívání, dechového cvičení, tancování, malování, ručních prací pro malé i velké. Bude také vyhodnocen nejnápaditější tvůrčí kousek – „Překvápko 2012“.

Barevný jarmark pátého ročníku Songfest.cz bude naplněn vůní čajů a květin. Návštěvníci festivalu budou moci ochutnat originální čaje z celého světa čajovny „Dračí studna“.

„Zlatým hřebem se stane ukázka svátečního čínského čajového umění ´Když se drak napájí´,“ líčí Feng-yün Song. Nebudou chybět ani ukázky tradičního bojového umění z Číny, tradiční čínský tanec s vějířem, čínský lví tanec, původní tanec z Jávy, ukázky ze cvičení tchaj-ťi, orientální břišní tanec, mongolské hadí ženy, šamanský novoroční rituál ze Sibiře, výstavy fotografií z dobrodružných cest po Africe, z Letní hlasové školy na Kokořínsku, pochoutky z vegetariánské restaurace Govinda a podobně.

Lidé ve znamení draka dostanou „dračí dárek pro štěstí“ ze ZOO Praha.

Vstup je zdarma až do začátku koncertu v 19 hodin.

Vstupenky v pražské Paláci Akropolis vyjdou na 300 korun. K dostání jsou také v síti Ticketpro.

www.songfest.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze