Lucernu v dubnu navštíví Duke Ellington Orchestra

  • Lucernu v dubnu navštíví Duke Ellington Orchestra Fotogalerie (14)
    • 03.01.2012
    • Tisk

    Jeden z nejvýznamnějších a nejdéle působících světových big bandů Duke Ellington Orchestra …

    Sdílejte článek:

Jeden z nejvýznamnějších a nejdéle působících světových big bandů Duke Ellington Orchestra se představí 19. dubna ve Velkém sále pražské Lucerny.

Těleso, které propaguje hudbu „jazzového vévody“ Duka Ellingtona se do Prahy vrací po dvou letech.

Do Prahy dorazí patnáctičlenná formace pod vedením pianisty Thomase Jamese.

Z autorské dílny věhlasného jazzmana zazní například skladby „Caravan“, „The Mooche“, „Rockin in Rhythm“, „Take The A Train“, „Satin Doll“ nebo „Mood Indigo“, které pocházejí hlavně z 30. a 40. let minulého století.

Podle zástupců pořádající agentury Mersey Agency se může publikum těšit na ještě autentičtější zvuk a atmosféru než při minulé návštěvě slavného orchestru.

Duke Ellington Orchestra patří ke stálým hostům řady prestižních mezinárodních přehlídek.

„Především jde však o jediný oficiální a uznávaný orchestr pečující o Ellingtonův odkaz už tím, že u souboru stále působí jeho potomci,“ podotkl za pořadatele Pavel Tesař.

Uměleckou úroveň big bandu střežil už sám Ellington, když od roku 1923 do roku 1931 hledal vhodné složení, zaměření i název svého tělesa.

Orchestr zažil křest ohněm během hospodářské krize, aby se stal Ellingtonovi, výtečnému pianistovi a autorovi víc než dvou tisícovek jazzových skladeb, oporou až do jeho smrti v roce 1974.

Během své kariéry Duke Ellington získal 12 Grammy, tři z toho posmrtně.

Americký klavírista, kapelník a skladatel se narodil 29. dubna 1899. Přezdívku Duke (Vévoda) získal už jako chlapec a spolu s Louisem Armstrongem je pokládán za nejvýznamnějšího představitele jazzu.

Držitele řady prestižních ocenění, kterému tleskali panovníci i prezidenti, mohli vidět na vlastní oči také jeho čeští obdivovatelé koncem 60. let při jediném koncertě v pražské Lucerně.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro. Jejich cena začíná na 850 korunách.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.