Turné Glenn Miller Orchestra startuje už ve čtvrtek

  • Turné Glenn Miller Orchestra startuje už ve čtvrtek Fotogalerie (9)
    • 03.01.2012
    • Tisk

    Koncertem v Parkhotelu Plzeň odstartuje ve čtvrtek turné po osmi českých městech nejznámější …

    Sdílejte článek:

Koncertem v Parkhotelu Plzeň odstartuje ve čtvrtek turné po osmi českých městech nejznámější swingový orchestr na světě americký Glenn Miller Orchestra. V České republice představí nový program „In the Miller Mood“.

Kromě hudby Glenna Millera zazní typické skladby dalších autorů, jako Woodyho Hermana, Harryho Jamese, zpěvačky Elly Fitzgerald a dalších.

Orchestr, jehož historie sahá do 30. let minulého století, zahraje v Karlových Varech, Praze, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě, Hradci Králové a Liberci.

„Hudba tohoto amerického skladatele nepřestává být populární. Členy Glenn Miller Orchestra, který vede Wil Salden jsou vynikající hudebníci a sólisté. Při jejich koncertech nechybí ani humor a vytříbená elegance. Turné startuje v Plzni 5. ledna,“ uvedl Jiří Sedlák z ArtsMarketing.

Glenn Miller se brzy po založení orchestru stal hvězdou a jeho skladby hrála všechna rádia. Jeho život ale skončil ve věku 40 let při letecké nehodě, kdy během druhé světové války na cestě z Londýna do Paříže záhadně zmizelo celé letadlo.

„I když jeho kariéra trvala pouhých pět let, byla to dostatečně dlouhá doba na to, aby se zapsal do historie jako vůdčí osobnost nejpopulárnějšího swingového orchestru na světě,“ dodal Sedlák.

Miller se proslavil tím, že přinesl nový zvuk založený ne na sólistech, ale na perfektní harmonii celého orchestru. V roce 1942 přišel s nápadem spolupracovat s americkým letectvem a vznikl U. S. Air Force Orchestra.

Po jeho smrti založil Tex Beneke, člen orchestru, na konci druhé světové války nový Glenn Miller Orchestra. V roce 1956 se vedení orchestru ujal Ray McKinley, bývalý bubeník Miller’s Air Force Orchestra, a dosud se v jeho čele vystřídalo několik dalších kapelníků.

Wil Salden se hudbou Glenna Millera zabývá od roku 1978. V roce 1990 byl společností, která spravuje dědictví po Millerovi, uveden jako kapelník Glenn Miller Orchestra pro Evropu.

Své české turné orchestr zakončí 26. ledna v libereckém Domě kultury.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze