Megaton Fashion Show – móda spojená s hudbou a charitou

  • Megaton Fashion Show – móda spojená s hudbou a charitou Fotogalerie (7)
    • 22.12.2011
    • Tisk

    Patnáctý prosincový den ovládla v Paláci Akropolis velkolepá událost s názvem Megaton Fashion Show.

    Sdílejte článek:

Patnáctý prosincový den ovládla v Paláci Akropolis velkolepá událost s názvem Megaton Fashion Show. A nebyla to ledajaká akce, ale především dobročinná akce. Hudebníci a sličné modelky se promenádovali na molu, předávaly se vydražené kytary a různá ocenění a to vše na podporu Nadace Terezy Maxové Dětem.

Nabitý program zahájila módní přehlídka, ve které kapely představily své merchandise oblečení. 
Na pódiu se v doprovodu krásných slečen předvedl například VoltUDG, Jan Kunze z KOFE-IN, Matěj HomolaWohnout (který si molo vyzkoušel i ze skateboardové per­spektivy), členové Rybičky 48, Atari Terror či The Chancers. Za zmínku stojí i následné vystoupení akrobatické skupiny Chebejet, kteří svým číslem popřeli veškeré fyzikální zákony.

Poté přišlo na řadu předávání vydražených kytar. O svůj vysněný kousek jste mohli bojovat na Facebooku od 1. do 14. prosince. Pět strunných nástrojů určených k licitaci věnovaly kytary.cz. Do zajímavé, především pak koupěchtivé podoby je vyzdobila Vypsaná Fixa (vydražena za 13 000,– Kč),Sunshine (7 000,– Kč), tatér Musa (13 500,– Kč), Dan Kurz (12 666,– Kč)a Vladivojna La Chia (3 555,– Kč).

Dalším bodem programu bylo oceňování za nejlepší plakát, booklet a merch. Dvě ze tří cen, jejichž design navrhl Josef Špetlák, získala Vypsaná Fixa. Právě Mejlův návrh k albu Detaily zajistil kapele vítězství v klání o nejlepší plakát 2011 a o nejlepší booklet 2011. Trofej ve tvaru bombičky za jmenovaného kytaristu přebral Tuzex Christ ze Sunshine. Nejlepším merchem 2011 se stal návrh triček Pavlíny Novákové pro kapelu Magnetikum k albu Výzva. V další fázi večera nám předvedli svůj teror Atari Terror. Crossoverová kapela, jež předskakovala legendárním Korn, dokázala poklidný Palác Akropolis proměnit ve slušný pogový kotel. „Teď jsme tady my a nenecháme vás chvíli v klidu,“ jako by říkali svým energickým projevem. Nastolenou divočinu okořenil zpěvák svým suverénním usednutím za krk jednomu z diváků. Atari Terror byli následně vyhlášeni jako nejlepší kapela na molu pro rok 2011. Tuto cenu jim předali loňští vítězové Pipes & Pints.

Celou show uzavřela bohatá tombola, které se mohli účastnit všichni návštěvníci pomocí vstupenek vhozených do hlasovací krabice. Když opomenu příspěvek na dobrou věc, za symbolické vstupné 100,– Kč lístek skutečně stál. Krásných darů v podobě merchandise zúčastněných kapel bylo totiž opravdu mnoho. Přes půl roku usilovné práce, nervů a zařizování – tolik a možná ještě mnohem více – stálo zorganizovat již třetí ročník Megaton Fashion Show. Akce se skutečně vydařila nejen po stránce zábavní, ale i charitativní. Pro Nadaci Terezy Maxové Dětem se podařilo vybrat 80 000,– Kč. Nutno podotknout, jak už bylo několikrát zmíněno, že se jednalo o akci dobročinnou, tudíž všichni účinkující vystupovali bez nároku na honorář. Doufejme, že podobných projektů projevujících solidárnost, nesobeckost a schopnost spojit příjemné s užitečným hned v několika směrech, se v budoucnu objeví mnohem více.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.