Lístky na poctu Havlovi v Lucerně byly hned pryč

  • Lístky na poctu Havlovi v Lucerně byly hned pryč Fotogalerie (24)
    • 22.12.2011
    • Tisk

    Vstupenky na páteční kulturní akci Pocta Václavu Havlovi v pražském paláci Lucerna zájemci …

    Sdílejte článek:

Vstupenky na páteční kulturní akci Pocta Václavu Havlovi v pražském paláci Lucerna zájemci rozebrali za necelé dvě hodiny. K dispozici byly zdarma 4 tisícovky lístků.

  V předprodeji v pasáži Rokoko v centru metropole už v 16:00 vstupenky došly a nebyly ani jinde.

  Havlův bratr Ivan na páteční večer chystá v Lucerně rozloučení pro veřejnost. Ve velkém sále vystoupí třeba The Plastic People of the Universe. Akce se koná na závěr třídenního státního smutku.

  „Půjde o multikulturní a multifunkční záležitost, jejíž program stále narůstá,“ řekl mluvčí akce Ladislav Špaček. Tuto funkci zastával léta u prezidenta Václava Havla.

  V celém paláci Lucerna – tedy ve Velkém sále, v pasáži, v kině a jeho kavárně, v Mramorovém sále a v Lucerna Music Baru – který dala manželka bratra Václava Havla Dagmar k dispozici, se odehrají různé akce a happeningy.

 

Ve Velkém sále vystoupí v půlhodinových intervalech kapely Toxique, Garáž, Bez ladu a skladu, Živé kvety.

  Na cestě do Prahy jsou Ivan Kral a Suzanne Vega. Jestli vystoupí, to zatím jisté není, protože nejde o akci, která by se organizovala měsíc. Zrodila se před dvěma dny.

  Bezpečně vystoupí „Plastici“, Hudba Praha, Michal Pavlíček, Monika Načeva a někteří členové Monkey Business.

Česká televize bude od 20ti hodin dvě hodiny vysílat živě.

  V kině se budou odehrávat divadelních představení. Zahradní slavnost uvede s Divadlem na tahu Andrej Krob, soubor Buchty a loutky sehraje Horský hotel, brněnské Divadlo Husa na provázku Havlovu hru Prase.

V kavárně budou vystaveny snímky fotografů, kteří provázeli Václava Havla: Bohdana Holomíčka, Tomkiho Němce, Oldřicha Škáchy, Lucerna Music Bar poskytne prostor mladým kapelám.

    „Uvažujeme o tom, že by se konala autorská čtení výběru z Havlových textů, nevíme však, zda pro ně nalezneme komornější místo,“ podotkl mluvčí Špaček. Stále prý přibývají další, kteří chtějí účinkovat.

  Nezapomene se ani na filmovou tvorbu.

  Dramaturgyně Alena Müllerová řekla, že by se mohly objevit záběry Originálního videojournalu, míň známý dokument Havel na Hrad, který Pavel Koutecký natočil k 10. výročí volby prezidenta, a snímek Americká pocta Václavu Havlovi – oslava demokracie v Československu. Jde o koncert z katedrály v New Yorku z roku 1991.

  Pořadatelem večera není žádná firma ani organizace. „Je to společenství Václava Havla, jak si říkáme my všichni, kteří jsme se léta pohybovali kolem něj – spolupracovníci a nejbližší přátelé,“ podotkl mluvčí akce Ladislav Špaček.

  Připomněl podíl knihovny a kanceláře Václava Havla, Výboru dobré vůle Olgy Havlové nebo nadace Člověk v tísni.

  „Těch společností je víc, nerad bych na někoho zapomněl,“ dodal.

  Přístupné budou i přilehlé restaurace. Lucerna bude otevřená od 17:30 do 23:30 hodin.

www.poctavh.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze