Kvůli státnímu smutku se ruší některé koncerty

Kvůli vyhlášení státního smutku za zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla od středy do pátku ruší pořadatelé některé plánované hudební akce v Praze.

Není jich ale závratně mnoho. Koncerty komornějšího rázu se většinou uskuteční, na některých organizátoři a vystupující interpreti chystají pietní vzpomínku.

Podle plánu se uskuteční koncert světové jazzové hvězdy Mary Stallings, která v Národním divadle zahájí 23. prosince nový projekt Jazz v Opeře. V Praze vystoupí spolu s triem pianisty Davida Udolfa.

Stejně tak se uskuteční dnešní (středa 21. 12.) vánoční koncert Michala Prokopa a kapely Framus FiveDivadle Archa. Jako hosté vystoupí také Lenka Dusilová a kapely Kukulín a Jananas. Protagonisté zvažují formu pietní vzpomínky na Václava Havla.

S přihlédnutím ke státnímu smutku se ruší tisková konference italské popové formace Ricchi e poveri a dva koncerty Michala Davida, které se měly ve Velkém sále Lucerny konat 21. a 22. prosince. Uskuteční se v náhradních termínech.

Přesně na dny státního smutku 21. až 23. prosince připadají tři koncerty Tří sesterPaláci Akropolis. Kapela na svých webových stránkách upozorňuje, že všechny tři vánoční vystoupení se konat budou. Památka Václava Havla bude na každém z nich uctěna minutou ticha.

Ve čtvrtek by se také v pražském Bio Oko měl konat akustický koncert Anety Langerové se smyčcovým triem. Jeho opakování je naplánováno i na 23. prosince.

„Oba koncerty věnujeme panu Havlovi a se vší láskou tím uctíme jeho památku. Hluboko v sobě věřím, že by s tím souhlasil,“ uvádí Aneta Langerová.

Novinkově se pro koncert jakožto rozloučení s Václavem Havlem rozhodli The Plastic People of the Universe. Odehraje se ve Velkém sále pražské Lucerny v pátek 23. prosince kolem poledne.

Pražský klub Rock Café naopak v oficiálním prohlášení uvádí, že se tam ve dnech státního smutku hrát nebude. Věchny koncerty naplánované na 21., 22. a 23. 12. 2011 se tak ruší.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze