Evropské festivalové ceny odmění zakladatele Glastonbury

  • Evropské festivalové ceny odmění zakladatele Glastonbury
    • 21.12.2011
    • Tisk

    Zakladatel britského hlavně hudebního festivalu Glastonbury Michael Eavis se 11. ledna …

    Sdílejte článek:

Zakladatel britského hlavně hudebního festivalu Glastonbury Michael Eavis se 11. ledna dočká ocenění za celoživotní činnost na předávání Evropských festivalových cen v Nizozemsku.

Organizátor oceňování James Drury řekl, že Michael Eavis inspiroval prakticky všechny organizátory festivalů.

Glastonbury je dědečkem na neuvěřitelném festivalovém trhu, kterým se pyšní Evropa,“ zdůvodnil Drury udělení ocenění Eavisovi.

Dnes už legendární festival se v hrabství Somerset na jihovýchodě Anglie koná od roku 1970 a každoročně na něm vystupují mnohé z největších hvězd světové poprockové scény.

Letos to např. byli Coldplay, U2 a Beyoncé.

„Získat po 41 letech takhle významné ocenění… na to můžu být nesmírně hrdý,“ řekl 76tiletý Michael Eavis, který ze začátku pracoval u obchodního loďstva, než v roce 1958 převzal rodinnou farmu.

Na jejích pozemcích pak začal pořádat festivaly. Inspiroval ho bluesový festival v Bathu z roku 1969.

Farma Worthy Farm se nachází mezi vesničkami Pilton a Pylle zhruba deset kilometrů východně od města Glastonbury. Festival se postupně stal jednou z největších akcí svého druhu na světě.

„Michaela uvádějí jako inspiraci skoro všichni organizátoři festivalů, se kterými jsem mluvil ve světě. Proto si tuto poctu tolik zaslouží,“ řekl Drury.

Novodobá tradice udělování Evropských festivalových cen se začala psát teprve v roce 2010, kdy slavnostní akci v nizozemském Groningenu poprvé uspořádaly evropská festivalová asociace Yourope a webová stránka pro festivaly Virtual Festivals Europe.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze